Pravda, sama o sobě by výhra 2:1 k tříbodovému náskoku v čele tabulky nestačila, ale Vysokému Mýtu na dálku pomohla Choceň, která porazila druhou rezervu Chrudimi. Ta nabrala zmíněné manko.

Rozhodnuto ještě definitivně není, to určitě ne, ale tým vysokomýtských kvalit by si tři kola před koncem takovou příležitost neměl nechat ujít.

Z pohledu neutrálního diváka by zřejmě bylo nejlepší, aby se rozhodovalo až v posledním kole, kdy se oba adepti prvního místa utkají ve vzájemném střetnutí. Podmínkou však je, že rozestup mezi nimi nebude vyšší než tři body.

Mýto nyní zamíří k nevyzpytatelnému utkání do Živanic a potom hostí Hlinsko, zatímco na Chrudimské ještě čekají duely proti Moravské Třebové a v Dobříkově. Teoreticky tedy není vůbec vyloučeno, že by přebor mohl mít skutečně výjimečné vyvrcholení.

O tom, kdo skončí třetí, se s největší pravděpodobností rozhodne mezi Hlinskem a Českou Třebovou. I když zejména první jmenovaný tým moc nevypadá, že by po této pozici nějak zvlášť toužil, vždyť teď prohrál i v Moravské Třebové a to je co říci, protože domácí Slovan zvítězil poprvé na jaře.

K záchraně mu to ale stejně nejspíše nepomůže, byť má ještě k dobru dohrávku proti Pardubicím. Jinak se nám to na chvostu tabulky nečekaně zamotalo a boj o vyhnutí se sestupovým a barážovým místům bude ještě napínavý.

Příčina je jasná nevídané zmrtvýchvstání Přelouče. Ještě před měsícem nikdo nepochyboval o jeho jasném pádu a najednou se dějí věci. Po vítězství v Lanškrouně (což je velký výsledek, na tomto hřišti se jen málokdy boduje a ještě méně často vyhrává), se tým z Pardubicka vrací do hry.

Na čtrnáctý Žamberk, který uspěl, byť s drobnými potížemi, v Cerekvici, ztrácí Přelouč tři body a na třinácté Moravany pět. Moravany si mohly polepšit v domácím souboji s Litomyšlí, jenže po půlhodině prohrávaly 0:3, to se potom těžko hraje. I když stále bojovaly, tak se tři body stěhovaly do Smetanova města. V příštím kole bude derby Přelouč Moravany asi „horké".

Z dalších zápasů stojí určitě za zmínku výrazné vítězství Dobříkova nad Živanicemi v poměru 4:1. Domácí poskočili už na sedmé místo, zatímco jejich soupeř jen potvrdil, jak daleko za očekáváním v průběhu jarní sezony zůstává.

Ve středu 29. května je na pořadu dohrávka Moravská Třebová Pardubice C, po níž bude tabulka soutěže kompletní. A to poprvé od března.(rh)