Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Krajský přebor: Pod Lichnicí nováček vzdoroval

Chrudim – /FOTO/ Ve 12. kole nejvyšší krajské soutěže v kopané měli oba nováčci v domácím prostředí těžké soupeře.

25.10.2010

Z utkání krajského přeboru ve fotbale Třemošnice - Živanice 0:1.Foto: Pavel Kalina

Celek ze Železných hor pořádně potrápil exdivizního lídra ze Živanic, chrudimští fotbalisté alespoň remizovali s Chocní, i když potřebovali všechny body. Doma se představili i starousedlíci přeboru Hlinsko a Stolany. Museli se však spokojit pouze s remízami. Bilance je pro týmy z regionu tentokrát nic moc, při vzpomínce na stoprocentní úspěšnost v minulém kole.

SK Chrudim – Choceň 2:2

Hrálo se vyrovnané utkání. Hosté působili fotbalověji, ale houževnatí domácí se jim více jak vyrovnávali. Ve 25. minutě se po skrumáži před domácí brankou nejlépe orientoval Bálek a mířil přesně 0:1.

Chrudimští odpověděli ve 37. minutě střelou z trestného kopu Haufem, kterou hostující brankář podcenil a bylo vyrovnáno 1:1.

Paradoxně před odchodem do kabin zahrávali domácí rohový kop, ale z brejku šel do vedení soupeř – 1:2.

Ve druhé půli se Chrudimští snažili o vyrovnání a deset minut před koncem se jim snaha a otevřená hra vyplatila. Na Jonášův centr si naběhl Kořínek a hlavou nedal brankáři Trkalovi šanci 2:2.

V 90. minutě mohl strhnout vedení na stranu domácích Pudil, ale sám před brankářem se neprosadil.

Fakta - branky: 37. Hauf, 80. Kořínek – 25. a 44. Bálek. Chrudim: Dušek – Dvořáček, Motyčka, Šebek, Štursa – Veverka (26. Jonáš), Nevečeřal, Hauf, Pudil – Kořínek, Tejnecký (54. Mrkva). Choceň: Trkal – Seidenglanz, Němeček (68. Dostál) , Šrut, Lesák – Konárek, Haruščák (88. Baborák), V. Smejkal, Šabata – L. Smejkal, Bálek.

Třemošnice – Živanice 0:1

Před početnou kulisou (250 diváků) se hrál oboustranně kvalitní a důrazný fotbal. Lídr tabulky se představil jako technicky a takticky vyspělý celek, domácí naopak vynikali bojovností a nezměrným nadšením.

Jediná gólová situace se zrodila po neodpískaném faulu na O. Vančuru. Míč se dostal k nestárnoucímu téměř 50–letému Macháčkovi, který ideálně uvolnil Čecha a ten umístěnou střelou překonal Vojáčka.

Vzhledem k tomu, že zápas byl naprosto vyrovnaný, lze výhru Živanic označit za šťastnou a porážku nováčka za nespravedlivou.

Fakta - branka: 63. Čech. Třemošnice: Vojáček – Culek (13. O. Rychnovský, 77. Smutný), Škopek, Hluchnik, Kalina – O. Vančura (81. Lipenský), Lebduška, J. Vančura, Kutílek – Šebek, Hanousek. Živanice: Mareček – Hrmo, Vrážel, Ferčák, Moravec – Čech (89. Hranovec), Gorol, J. Jedlička, Mocanu – Macháček (75. T. Jedlička), Černík (60. Balog).

Hlinsko – Svitavy 1:1

Domácí chtěli potvrdit výhru z Poličky, lepší start však měli favorité, kteří se ujali ve 20. minutě vedení. Do druhé půle nastoupili Hlinečtí jako vyměnění, výsledkem však bylo pouze vyrovnání z kopačky T. Boušky.

Za aktivitu ve druhé půli si možná domácí zasloužili plný bodový zisk. Dobře zahráli střelec branky T. Bouška, Kysela a Cestr.

Fakta - branky: 69. Tomáš Bouška – 20. Ovad. Hlinsko: Kopecký – Urubčík, Kysela, Cestr, Veselský (46. Netolický) – Novák, Cach, M. Bouška, Cepl – Koudelka, T. Bouška (89. Holec). Svitavy: Lampárek – O. Urban, Uhlíř, R. Jelínek, Novák – Horák, Ovad (77. Pandouch), Valta, O. Jelínek – Kroulík, Čížek (16. L. Urban).

Stolany – Dobříkov 2:2

Zápas byl ovlivněn rychlým golem z pokutového kopu již ve druhé minutě. Ten nyl nařízen velice přísně za nastřelenou ruku Kučery v rohu šestnáctky, kterou měl nehnutě u těla a přitom stál skoro zády k míči. Horníček tímto „dárkem“ nepohrdl a otevřel skóre.

Domácí se však nenechali deprimovat a po krásné akci Koppa se Štainzem posledně jmenovaný v desáté minutě vyrovnal na 1:1. Stolanští ovládli hru a předváděli kombinační fotbal.

Po hodině hry Štainz hlavou po centru Kučery přidal druhý gól. Hosté však srovnali z druhé penalty, která byla nařízena po srážce brankáře Švába se Zahradníkem a Horníček se opět nemýlil.

Domácí dohrávali o deseti bez vyloučeného Junka (oplácení), ale mohli z několika šancí strhnout výhru na svou stranu.

Fakta - branky: 10. a 62. Štainz – 2. a 72. (obě z pen.) Horníček.Stolany: Šváb – Kučera, Jenka, Popelka, Celar, Černohubý, Junek, Zavřel (88. Starý), Kopp, Štainz (80. Jiroušek), Jehlička. Dobříkov: Jadrný – Houžvička (70. Lebeda), Dostál, P. Horníček, Hořejší, Malý, Zahradník, Barták, Karela, Rychtařík (77. Hofman), Jelínek.

Další utkání

Holice – Vysoké Mýto 3:1
Branky: 8. D. Velinský, 50. Skalický, 70. Machatý – 10. Pecháček Holice: Branda – Strnad (46. T. Krpata), Kašpar, T. Kopřiva, Skalický – Udržal (55. Cincibuch), Machatý, D. Velinský, Valenta (68. Betlach) – Ručka, Starý. Vysoké Mýto: Novotný – Pecháček (48.Kysilko), Valášek, P. Jílek (57. D. Jílek), Vostrčil – Novák, M. Krýda, Podmajerský, Sejkora, Sedláček – Štancl (71. J. Krýda).

Č. Třebová – Žamberk 0:1
Branky: 37. Cvik. Česká Třebová: Křivka – Keprt, Vomáčka, Petr, Kubásek – Hurt (63. Rejsa), Zahálka, Čikl, Macko – Pešek, Grepl. Žamberk: Rolf – Bartoň, Šedivý (39. Pešek), Šponar, Ramba – Jírů, Cvik, Franke, V. Huška – Menzel (83. Rous), P. Huška.

Pardubice B – Polička 2:0
Branky: 19. Javůrek z pen., 66. Voženílek. FK Pardubice: Žák – Buriánek, Javůrek, Baldrych, Vanžura – Fidra (85. Chovanec), Růžička, Voženílek, V. Kakrda – Rydval (60. Jeřábek II), Brychta. Polička: Dobeš – Škoda, Pavliš, Stejskal, Stoklásek – Mužík (72. Jílek), Čípa, Švec, Navrátil (67. Scheib) – Rattanong (57. O. Petr), Opina.

Lanškroun – Srch 1:0
Branky: 77 Vaško z pen. Lanškroun: Jaroš – Macháček, Vaško, Popelář, Stasiowski – Šilar (35. Richtr),Smrkal (84. Bartoš), Vacek, Farkaš (46. Savych) – Mizerák, Fait. Srch: Mičjan – Brož, Kvírenc, Vysoudil, Dušek – Hausner, Hurta, Sam〜čenko, Červenka – Vágner, Víšek (67. Křemeňák).

(pn, dom, red)

25.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pro voliče pojede do místních částí auto

Trenér Cirkl: Hejcman zapresoval na stopera a srovnal

Škody po nehodě jdou do statisíců

Chrudim – Dvě auta se srazila na silnici I/17 u Chrudimi v úterý patnáct minut po osmé večer. Podle slov tiskové mluvčí Policie ČR Evy Maturové jel šestačtyřicetiletý řidič peugeotu od Chrudimi v levém odbočovacím pruhu na Pardubice.