SK Chrudim – Žamberk 3:1 (1:0).

Zápas musel být kvůli pátečnímu dešti a sněžení přeložen na umělou trávu AFK Chrudim, aby se hřiště U Vodojemu nezničilo hned při jarní premiéře. Hrál se oboustranně opatrný fotbal, i když Chrudimští měli více ze hry. Vytvořili si i několik šancí, ale dlouho se nemohli trefit do černého. Nejblíže gólu byl Hýsek, který nastřelil břevno.

Skóre otevřel až v závěru poločasu Lištván, který dorazil do sítě střelu Michalce. A právě Michalec začal úřadovat ve druhé půli. Nejprve v 59. minutě proměnil penaltu za vlastní sražení, aby nakonec pečetil v 80. minutě i výsledek povedenou střelou ze dvaceti metrů. Soupeř zaznamenal čestný úspěch v 68. minutě, kdy se Kos prosadil po rohovém kopu s pomocí teče.

Fakta - branky: 59. z pen. a 80. Michalec, 39. Lištván – 68. Kos. Chrudim: Dušek – Dvořáček, Lankaš, Šebek, M. Pudil – Hýsek (78. Fantl), Kuchta, Beneš, Tejnecký (84. Harenčák) – Michalec, Lištván (90. Motyčka). Žamberk: Saňák – Franke, Šebrle, Novotný, Cvik (70. Ulrych) – Kos, Plundra, Huška, Jírů – Bartoň (84. Kašpar), Šponar.

Třemošnice – Srch 2:0.

Domácí vstoupili do utkání famózně. Hned v 1. minutě předvedlo útočné duo své přednosti. Hanousek důrazně pronikl k pokutovému území soupeře a přesným centrem posadil míč na hlavu spoluhráče Šebka, který se nemýlil a domácí fanoušci jásali 1:0.

Rychlý gól určil průběh prvního poločasu. Třemošničtí dobře kombinovali, byli rychlejší, důraznější, soupeře přehrávali a svoji převahu korunovali ve 22. minutě druhou brankou. Domácí útočníci si role vyměnili, Šebek ideálně uvolnil v pokutovém území Hanouska, který si umí v takové pozici poradit a šanci jistě proměnil 2:0.

Do druhého poločasu přišli hosté se zjevnou snahou o korekci výsledku. Třemošničtí však hru kontrolovali a zasloužené první jarní vítězství si nenechali sebrat.

Fakta - branky: 1. Šebek, 22. Hanousek. Třemošnice: Ždánský – Culek, Hluchnik, Kunášek, Kalina – O. Vančura, Lebduška (87. Lipenský), J. Vančura, Kutílek (61. Tyle) – Hanousek, Šebek (76. Smutný). Srch: Mičjan – Cincibuch (85. Vysoudil), Moravec, Kašpar, Bříza (68. Tryner) – Daněk, Kvírenc, Pavlíček, Kavka – Dušek, J. Slováček (56. Brož).

Pardubice B – Stolany 2:0 (2:0) .

Hosté přijeli pouze bránit, za celý zápas neohrozili branku Zavřela. Domácím se těžko hledala cesta k bráně Báči, podařilo se to pouze dvakrát. V 17. se po rohu prosadil křížnou střelou Hundák, ve 44. byla nařízena sporná penalta po zákroku na Vanžuru a Sklenář se nemýlil. Stolanští hráli od 74. bez Eise vyloučeného za kritiku pomezního sudího Fryše.

Fakta - branky: 17. Hundák, 44. Sklenář z pen. FK Pardubice B: Zavřel – Buriánek, Baldrych, Kopřiva, Javůrek (79. Rydval) – Hundák, J. Růžička (90. Vágner), F. Uhlíř (68. Novotný), Vanžura – Sklenář, Jeřábek II. Stolany: Báča – Szanisló, Vácha, Starý, Kučera – Těšitel (67. Chvojka), Eis, Černohubý, Rychtera – Ždímal, Kopp (82. Fr. Růžička).

Hlinsko – Č. Třebová 3:0 (2:0) .

Pro Hlinecké platilo těžko na cvičišti, lehko v boji. V přípravě totiž příliš nepřesvědčili, o to lépe jim vyšla jarní mistrovská premiéra.

Velký návrat do Olšinek oslavil střelec úvodní branky Matěj Slováček, který otevřel již v 10. minutě a po jeho další střele Tomáš Bouška zvyšoval koncem poločasu na 2:0. Prosadila se i další posila domácích, Jaroslav Marek z Proseče, který stanovil v 67. minutě konečný výsledek.

Domácí bojovali a fotbal se musel 200 divákům líbit. Hlinečtí hráli od 73. minuty přesilovku, když byl po druhé ŽK vyloučen hostující Grepl, ale skóre se již nezměnilo.

Fakta - branky: 10. Slováček, 41. T. Bouška, 67. Marek. Hlinsko: Žejdlík – Holec (60. Bříza), Urubčík, Marek, Slováček (80. Slavík) – Novák, Cach, M. Bouška, Cepl T. Bouška (71. Charous), Jůn. Česká Třebová: Křivka – Síbrt, Švec, Abt (51. Keprt), Červ (64. Bárta) – Grepl, Petr, Čikl, Kubášek – Macko (85. Hurt), Myšák.

Další výsledky

Vysoké Mýto – Polička 2:2
Branky: 14. a 52. Štancl – 32. Jílek, 74. Stejskal z pen. Vysoké Mýto: Novotný – Hofman, P. Jílek, Dvořák, Vostrčil – Matula, Čejka, Sejkora (50. Kopecký), Pešek (89. Valášek) – Sedlák, Štancl (68. D Chadima). Polička: Dittrich – Opina, Škoda (64. Scheib), Pavliš, L. Král – T. Švec (89. Kučera), Čípa, O. Petr, Jílek (70. Stodola) – Mužík, Stejskal.

Živanice – Lanškroun 3:0
Branky: 59. a 78. Gorol, 47. Konečný. Živanice: V. Černík – Žák, Vrážel, Michal, Moravec – Čech (67. Janecký), Mocanu (85. Hanovec), Gorol, Konečný – Balog, J. Černík (46. Kaciáň). Lanškroun: Jaroš – Šišan, Šilar, Vacek, David – Krejsar, Popelář, Novák, Mizerák (67. Macháček) – Kašpar, Fait (81. Stasiowski).

Holice – Dobříkov 3:0
Branky: 75. Kopřiva, 82. Starý, 87. J. Englich. Holice: Branda – Kopa (46. Strnad), Kopřiva, Pištora, Skalický – Černý, Machatý, J. Krpata, Starý – Molek (57. J. Englich), Chvála. Dobříkov: Jadrný – Dostál, Horníček, Karela, Hořejší – Houžvička, Rychtařík (76. Rouha), Zahradník, Klapal – Barták, Lebeda.

Choceň – Svitavy 3:4
Branky: 4. Kaplan, 31. Gerčák, 78. Šabata – 8. a 78. Ovad, 25. vlastní, 46. Brůna. Choceň: Gerčák – Baborák, Grůz (70. Němeček), Šrut, Dostál - Kaplan, Smejkal, Chleboun, Šabata - Konárek (75. Novotný), Dědič. Svitavy: Lampárek – Zatočil, Kroulík, O. Urban, Uhlíř – Horák, Ovad, Valta, Novák (90. Jelínek) – Brůna, Čížek (75. L. Urban).