Kromě informací ze soutěží dospělých zveřejnil Okresní fotbalový svaz Chrudim rovněž statistiky z kategorií mládeže. Dnes se tak společně můžeme podívat na zajímavá čísla z okresního přeboru staršího dorostu, příští pondělí dojde i na statistiky z okresního přeboru staršího žactva.

Mužstvem podzimu byl v dorostenecké kategorii společný tým Nasavrk a Ctětína, který se mohl spolehnout na šestadvacetigólového střelce Filipa Dostála a neporazitelnost v domácích utkání. Tou se mimochodem může pochlubit i druhý Svratouch, který ztrácí na lídra jen tři body. Jarní část soutěže tak slibuje na čele tabulky zajímavé souboje.

Obě mužstva na prvních dvou příčkách navíc zdobila i víceméně čistá hra, což se už nedá říct o třetích Zaječicích, které jsou s deseti žlutými kartami nejtrestanějším mužstvem podzimu. Tři žluté karty (v devíti podzimních zápasech) nasbírali zdejší hráči Tomáš Kubelka i jeho spoluhráč Jiří Konrád. Ten ale stihl během podzimu nastřílet sedmnáct branek, což mu vyneslo druhé místo v tabulce střelců. (spa, jr)

STATISTIKA

Branky - celkem: 95,  průměr na zápas: 6.3

Branky - domácí: 57, průměr na zápas: 3.8

Branky hosté:38, průměr na zápas:2.5

Diváků: 547, průměr na zápas: 36

TABULKA STŘELCŮ

26 Filip Dostál (Nasavrky/Ctětín)

17 Jiří Konrád (Zaječice )

10 Miroslav Rohlík  (Zaječice)

9 Hynek Bartoníček  (Opatovice), Martin Bureš (Svratouch)

8 Jakub Dostál (Nasavrky/Ctětín), Vít Myška (Vítanov)

7 David Hnízdo (Nasavrky/Ctětín), Tomáš Spilko  (Svratouch)