V Okresním přeboru se určitě zrodilo největší překvapení v Prachovicích. Tamní Holcim zde podlehl 3:4 ještě loni o soutěž níž hrajícímu Holetínu, který navíc postoupil až díky reorganizaci soutěží, a to ze třetího místa. Hosty hnala za výhrou padesátka fanoušků, a když pět minut před koncem vstřelil Filipi vítězný gól, mohli začít slavit. S plným bodovým ziskem určitě nepočítali. Zato v Krouně si jej přáli, a moc. Slavili zde totiž 70 let založení kopané v obci a tak byla výhra nad dalším snaživým nováčkem z Křižanovic vítaná. K oslavám zde měli navíc dny piva a večer zábavu, tak se ani nemůžeme divit, že místní zpravodaj hlásil výsledek až hodně po poledni a zastřeným hlasem… Navíc jej ještě čekalo uklízení :-) K favoritům okresu by měla patřit trojice, Skuteč, Stolany a Chrast. Zatímco první dva týmy tuto prognózu výhrami potvrdily, Chrast pouze remizovala ve Svratouchu, a tak se nechme překvapit, zda pro ně bude letošní sezona lepší než ta nepovedená loňská. V Tip lize mohli čtenáři tipovat výsledek utkání Tuněchody Rozhovice a konečná bezbranková remíza je pro většinu nečekaná. Přitom jen kanonýr domácích Martin Adámek měl v druhé půli tři loženky. Překvapením můžeme označit i vysoké vítězství Vítanova nad Ronovem zde se šest „buřtů" v síti Šimona nečekalo i domácí porážku Kameniček s Miřeticemi.

III. třída zažila hned v sobotu velký šok. Ještě loni přeborový Rváčov nestačil na svém hřišti na nováčka z Kočí. Natěšení hosté na soupeře vlétli, za 20 minut mu nasázeli tři góly a když domácí SK neproměnil ani pokutový kop, nebylo co řešit. Dalším nečekaným výsledkem skončil zápas Bořice Trhová Kamenice. I toto střetnutí bylo v nabídce Tip ligy, a ve výhru Sokola věřilo docela dost tipérů, ale že týmu z Vysočiny nasázejí šestku? V zápase rezervy Miřetic s Dřenicemi (1:3) se nejvíce „blýskl" hostující Samek. Po hodině hry vystřídal, pobyl na hřišti pouze pár minut a už šel do kabin s červenou kartou v zádech. Jeho tým vyhrál, tak se nic nestalo a on měl aspoň teplou vodu ve sprše! Další výsledky dopadly vesměs podle očekávání, Ctětín doma a Slatiňany B, Rosice i Hrochův Týnec přece jen byly venku mírnými favority.

Ve IV. třídě přivítal Míčov nově založené béčko Chroustovic na svém hřišti pěti fíky a hosté tak jen podtrhli nevydařený vstup svého klubu do nového ročníku (áčko ruplo doma s Mateřovem). Druhý nováček rezerva Tuněchod zažil úplně jinou premiéru, poradil si celkem snadno s rezervou Luže. Z dalších výsledků se asi nečekala snadná výhra Bojanova nad Vítanovem B či až nečekaně vysoké vítězství béčka Nasavrk ve Žlebských Chvalovicích.

Co se týče hlášení výsledků, musím konstatovat, že mě většina našich zpravodajů mile potěšila. Děkuji! Měl jsem totiž obavy, že si budou ještě dobírat dovolené a výsledky tak budeme v redakci zjišťovat všude možně, ale opak byl pravdu. Dva tři týmy sice pořádně nečetly můj informační meil, ve kterém oznamuji dopisovatelům, že v neděli dopoledne budu pouze na mobilu, a tak se tvrdošíjně snažily dovolat na pevnou linku do redakce, ale vše se vyřešilo ke všeobecné spokojenosti. Někde chyběli střídající hráči, jinde minuty či podrobnější informace, ale jinak OK. A tak jediný klub, který nesplnil svou povinnost, byl Městec. Od dob legendárního sekretáře pana Hrubeše, který vždy po postarání se o včeličky dopodrobna vylíčil po telefonu vše potřebné, zde asi zpravodajové nejsou k mání. Nakonec až na třetí pokus se nám podařilo zjistit výsledek, navíc od paní, která na fotbale snad ani nebyla, a pouze s pravděpodobným střelcem domácích. Tímto se tedy na dálku omlouvám rezervě Kameniček. Blahopřeji jim k výhře, ale přes snahu jsem jejich úspěšné střelce do novin napsat nemohl. Snad to bude příště lepší, vždyť již za pět dní nás čeká druhé kolo!

RADEK PECINA