Okresní přebor: Krouna završila pivní slavnosti

Chrudim – Okresní přebor v kopané přinesl pořádnou brankovou úrodu ve Rváčově a v Krouné.

19.8.2013

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jaroslav Zeman

Rváčov – Proseč 2:9

Branky: Kadlec, Mošner – Jar. Marek 3, M. Marek 3, Michal Jeřábek 2, Martin Jeřábek. Rváčov: Vašák – Novotný, Slonský, Michal Šírek, Mošner, D. Tichý, Červinka, Martin Šírek, Kadlec, Doležal, Chlada (M. Tichý, O. Tichý, Uher). Proseč: J. Lampárek – Z. Marek, Šplíchal, Michal Jeřábek, Menc, D. Lampárek, M. Marek, Jiří Marek, Jar. Marek, Hromádka, Martin Jeřábek (Dvořák, Macháček, Kiričenko, Kunhart, Loskot). Jednoznačně lepší hosté od počátku prokazovali své fotbalové umění a hráči Rváčova jim přes veškerou snahu nebyli schopni konkurovat. Nakonec mohli být rádi, že neinkasovali potupnou „desítku".

Svratouch – Rozhovice

Branky O. Popelka 2, Pavlík, F. Kyncl, Kuchta. Svratouch: Kampů – Kučera, Kuchta, Janušinský, O. Popelka, P. Popelka, Kapitán, Vojta, F. Kyncl, Šustr, Pavlík (J. Kaplan, F. Kaplan, Bureš, Lédl. Rozhovice: Ježek – Tamchyna, Popílek, Voženílek, Hůlka, Pleskot, Suchý, Skyva, Kubeš, Mráz, Kopecký. První poločas se hrál vyrovnaný zápas, kdy domácí využili šanci ke vstřelení branky, po přestávce už hosté nehrozili. A domácí zaslouženě vyhráli 5:0.

Svídnice – Stolany 2:3

Branky: nehlášeno – T. Novák z pen., Hluchnik z pen., D. Bakeš. Svídnice: nehlášeno. Stolany: Tomáš – Chvojka, Starý, Hluchnik, Vávra – Jenka, P. Motyčka, Fríbl, Ceral – T. Novák, D. Bakeš (Wasserbauer, Turek). Hosté se celkem v pohodě dostali do tříbrankového náskoku, v závěru zápasu však zbytečně polevili a nakonec se báli o nejtěsnější vítězství.

Krouna – Prachovice 10:0

Branky: 2., 7., 25., 38. Charous, 12. J. Bárta, 60. Skala, 73. Tušla, 75. Bodlák, 77. Macháček, 90. L. Bárta. ČK: 0:1. Krouna: L. Bárta – J. Bárta (55. Bodlák), Bečička, Kulhavý (75. Pilař), Ducheček – Skala, Vaňák, Černý, Stodola – Charous (67. Tušla), Bělský (46. Macháček). Prachovice: Luňáček – Ptáčník, Hrdlička (46. M. Hájek), T. Hájek, Jerusalém (67. Navrátil) – Mrázek, Jan Bohatý, Jakub Bohatý, Harant – Klepetko (46. Vojáček), Budinský. Krounští fotbalisté oslavili závěr pivních slavnosti o pouťové neděli ve velkém stylu a Prachovicím nadělili „desítku". Domácí vlétli na svého soupeře od úvodních minut a po dvanácti minutách už to bylo 3:0. Prachovicím dělal problémy zejména rychlonohý Charous, který stihl za 38 minut čtyři branky. Hosté hráli navíc od 30. minuty o deseti, jelikož T. Hájek viděl po tvrdém zákroku na Bělského zaslouženou červenou kartu. Diváky vytouženou „desítku" dovršil v 90. minutě z penalty brankář L. Bárta.

Skuteč – Vítanov 6:1(4:0).

Branky: 76. Jos. Novák – 21. Rahimič, 28. Naď, 31. Bačkovský, 42. L. Merkl PK, 47. Geguš, 67. L. Merkl. Utkání hrané ve Skutči sledovalo 270 platících diváků. Vítanov: Bednář – T. Neuwirth, Novotný, Picek, Stehno, Němec, Kučera, Ondráček, Doležal, Alinče, Jos. Novák (Daniel, P. Neuwirth). Skuteč: Vočadlo – Bačák, Paulu, L. Merkl, Rahimič – O. Merkl, Horáček, Naď, Bačkovský – Geguš, Vít (Málek, Janeček, Odehnal, Sysel). V začátku oboustranně nevyužité šance až do 21. minuty, kdy po rohovém kopu otevřel skóre Rahimič. Poté to už Skutči začalo do sítě soupeře padat až do skóre 0:6. Vítanov v závěru vstřelil alespoň čestný úspěch.

Tuněchody – Ronov 2:1

Branky: 22. V. Hýl, 57. P. Kudyn – 62. Svoboda. Tuněchody: M. Kudyn – Kučera (62. Durilla), P. Kudyn, Bořil, D. Slezák – J. Hýl, Mattuš, Pokorný, . Horák (87. Radouš) – V. Hýl, Adámek. Ronov: Spěvák – O. Staněk, Šmíd, Sedlák, Daru, J. Klug (71. Petržílka), Filka, V. Klug (74. Varga), Ondrášek, Pavlík, Svoboda. Domácí nevyužili řadu svých šancí a proto se v závěru strachovali o výsledek.

Miřetice – Chrast 1:1

Branky: T. Řezníček – Málek. Miřetice: Starý – Zdražil, Kopecký, Bureš, Doležal, Hájek, P. Řezníček, Procházka, Horník, Polívka, T. Řezníček (Dejnožka, Slanina, Hladký). Chrast: Pavlík – Fabián, Málek, Štursa, Bouška, Plosza, Motyčka, Tejnecký, Lankaš, Drahoš, Hromádko (Kadavý, Vágner, Mikan). Hra byla vyrovnaná s řadou šancí. Domácí měli nepřesná mířidla, hosté naopak několikrát vybídli brankáře Starého k výborným zákrokům.

Tabulka okresního přeboru ve fotbale po 2. kole.

PETR NOVÁK, PAVLA JANOUŠKOVÁ, JAROMÍR DOLEŽAL

19.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Policie hledá svědky nehody

Starosta věnuje 10 tisíc korun za dopadení vandalů

Chrudim – Starosta města Chrudim Petr Řezníček se rozhodl vypsáním finanční odměny přispět k dopadení vandala, který nedávno počmáral opravenou Myší díru.

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.