I okresní část ankety Borec jara zná svého vítěze. Prvenství nakonec putuje do Bořic, které měli ve finálové nominaci hned tři želízka v ohni. Klubové spoluhráče kanonýra Doudu (4. místo) a brankáře Pospíšila (6. místo) nakonec v hlasování čtenářů předčil JIŘÍ KUČERA. „Myslím, že by si to oba zasloužili víc než já," říká skromně třicetiletý ofenzivní hráč.

Hecovali jste se nějak mezi sebou se spoluhráči, kteří byli také v nominaci?

Určitě nějaké vzájemné špičkování proběhlo. Myslím, že měl vyhrát spíš jeden z nich. Náš brankář Pospíšil, který vyhrál vloni, letos vychytal 13 nul a má lví podíl na naší úspěšné sezoně stejně jako útočník Douda, který byl zase naším nejlepším střelcem. Ale čtenáři rozhodli pro mě, což mě samozřejmě těší.

Sezona ve III. třídě se Bořicím opravdu vydařila, k postupu do okresního přeboru mnoho nechybělo, nakonec z toho bylo třetí místo.

Tenhle ročník byl opravdu vynikající, na to že jsme ještě předloni byli zralí „na padáka". Ale díky trenérovi Beránkovi si to v mužstvu sedlo, sešla se dobrá parta a začalo to klapat. Vydařil se nám hlavně podzim, pak ovšem odešly dvě naše opory a bez nich jsme to „doplácali" na třetí nepostupovou příčku.

Takže máte do nového ročníku ambice dotáhnout to o soutěž výše?

Určitě budeme chtít navázat na úspěšnou sezonu a bojovat zase na špici tabulky a snad to letos na postup do okresního přeboru vyjde. Ale hlavně chceme předvádět co nejhezčí fotbal, abychom potěšili naše fanoušky.

Pojďme zpět k vám. Máte nějaký fotbalový vzor?

Na to je jednoduchá odpověď mého otce Jiřího Kučeru staršího. To je můj největší vzor nejen na hřišti.

To on vás přivedl k fotbalu?

Ano. Začínal jsem tady v Podboru (osada, která je součástí Bořic pozn. redakce) v žákovském družstvu a pak pokračoval v dorostu. Bohužel ani jedno z mužstev už v Bořicích nefunguje, malí fotbalisté tak většinou musí jezdit hrát fotbal do Moravan nebo do Hrochova Týnce. Je to rozhodně škoda. Chvíli jsem taky působil v Kočí, ale vrátil jsem se zpět do Bořic. Mám to tu rád, navíc tu hraje i můj brácha, takže je to tak trochu rodinný podnik (pobaveně).

Jaké máte kromě fotbalu další záliby?

Rád jezdím na kole nebo běhám. A asi mojí největší zálibou je má rodina, především moje dcera Rozárka, které budou v září čtyři roky.

Máte čas sledovat právě probíhající olympijské hry? Komu fandíte?

Na olympiádu si čas určitě najdu. zajímají mě hlavně disciplíny, kde jsou Češi. Jen je škoda, že se jim příliš nedaří, ale snad budeme mít víc než jednu medaili. Budu držet palce Barboře Špotákové, o medaili by mohla bojovat i překážkářka Hejnová, tak by mohly nějaké cenné kovy do české sbírky přibýt.

Jiří Kučera

Ročník narození: 1982

Klub: Bořice

Post (pravák/levák): záložník/útočník (pravák)

Záliby: jízda na kole, běh a rodina (čtyřletá dcera Rozárka)

Povolání: státní zaměstnanec

Fotbalový vzor: Jiří Kučera st. (otec)