V soutěžích dospělých má OFS 44 týmů a do Poháru FAČRu se jich přihlásilo pouhých jedenáct…

Myslím, že to je tím, že odpovědní sekretáři v klubech mají obavy, aby přes letní přestávku, v dovolených a při různých víkendových akcích dali vůbec dohromady potřebnou jedenáctku hráčů. Když si domluví přátelský zápas a soupeř nepřijede, nic se neděje. Kdežto v tomto pohárovém zápase je třeba mít hotové registrace, být v dostatečném počtu a pokud se zápas neodehraje, je to předmětem nějakých sankcí.

Všechny zápisy budou zasílány elektronicky. Jak to tedy bude s hlášením výsledků do redakce?
To si podle mého názoru musí domluvit Chrudimský deník s našimi sekretáři. Na to není v soutěžním řádu žádný platný odstavec. Záleží na dohodě a dobré vůli obou stran, aby se novináři dostatečně včas o výsledcích dozvěděli. Dostat se do internetové pošty bude pro novináře asi problém, protože do tohoto systému mají přístup pouze administrátoři nebo zodpovědné osoby klubu. To ještě musíme dořešit tak, aby se
novináři i přes nějaký klub do toho systému mohli podívat.

Zarážející je, že u soutěže dorostu je přihlášených jen pět družstev, z toho je tam jeden volný los…
Na to mám ještě jednu smutnou zprávu. Dnes, 7. července, v den konání našeho okresního aktivu jsme se dozvěděli, že družstvo Kameniček je přijato do krajské soutěže a nám v okresním přeboru zůstala pouze čtyři družstva. Teď musíme s kvartetem týmů vymyslit nějaký herní systém tak, aby se soutěž vůbec dala odehrát. Nicméně už dneska jsme poslední okres, který ještě OP dorostu v soutěži má, protože okresy Ústí nad Orlicí, Svitavy ani Pardubice tuto kategorii vůbec nemají. Je to jednoznačně tím, že chlapců ve věku 15 – 18 let je tak málo, že není možné tato družstva vytvořit. Přitom je možné udělat souklubí a ani tak se družstvo nenaplní, což už je na pováženou.

Pohár FAČR 2015 – okresní kolo se hraje za účasti těchto týmů: Bořice, Ctětín, Orel, Zaječice, Křižanovice, Miřetice, Svídnice, Tuněchody, Horní Bradlo, Kameničky, Rozhovice. V premiéře NE 2. 8. v 17 hodin: Ctětín – Svídnice, Horní Bradlo – Zaječice, Orel – Bořice.

Soutěže OFS Chrudim 2015/2016: OP 16 účastníků, III. třída 14 účastníků, IV. třída 14 účastníků, OP dorostu 4, OP starších žáků 6, z toho čtyři sloučené, OP mladších žáků 12, OP starší přípravky 13, OP mladší přípravky 19! Dospělí startují druhým kolem o víkendu 15. – 16. srpna.

Sestupy: z I. B Prosetín, z OP Prachovice, ze III. Bítovany. Postupy: do I. B Stolany, do OP Kočí, do III. Luže B, do I. A dorostu Vítanov. Hlášenky do 15. 7. písemně na OFS Chrudim.

Ze zprávy Aleše Melouna, předsedy OFS: „Výkonný výbor se scházel 1x do měsíce, problémy řešil aktuálně. Jeho snahou
je, plnit pro oddíly kompletní servis. Všechny zápasy ročníku 2014/2015 se dohrály. Pouze se nenašel červnový termín pro finále přípravek. Nepříjemnou situace zažil Prosetín, který nakonec na úkor Pardubic B musel z kraje sestoupit opět do okresu. Klasická příručka „Mistrovské fotbalové soutěže" pro sezonu 2015/2016 se tiskne, bude rozeslána na kluby. FAČR propaguje veteránský fotbal – hráčů nad 35 let. Elektronizace se nebojte, jde o strach z neznáma. Rád zde vidím mezi vámi pana Richarda Rabu, jenž letos obdržel plaketu – Cenu dr. Václava Jíry. Jmenovaný část života spojil s prosečským klubem – nejprve jako hráč a nyní v 72 letech stále ještě jako funkcionář.

Zástupce Chrudimského deníku seznámil přítomné s červencovým provozem lokálního sportu, první číslo po dovolených vyjde v pondělí 20. 7. Fotbalová Tip liga – podzim 2015 odstartuje o víkendu 15. a 16. srpna s tím, že první kupon v novinách vyjde v pondělí 10. 8. Příloha „Fotbalový podzim 2015" vyjde ve čtvrtek 13. srpna.

JAROMÍR DOLEŽAL