Připravili jsme pro vás malý letní kvíz ze světa sportu. Každý týden zveřejníme jednu otázku a na našich webových stránkách budete mít možnost vybírat z několika možných odpovědí a hlasovat pro tu správnou.

V sobotu se potom na webu i v tištěné podobě Chrudimského deníku dočtete, která odpověď byla správná. Těšit se můžete i na tipy známých osobností nejen ze světa sportu.

A jaká že byla první kvízová otázka? Na začátek jsme zabrousili do fotbalových vod a zajímalo nás:

CO JE TO MRTVÝ OFSAJD

Jak tipovali čtenáři můžete zjistit vpravo!

Letní kvíz Chrudimského deníku

V rámci první otázky nás zajímalo: Co je to ve fotbale mrtvý ofsajd? Otázka to nebyla nijak snadná. Většina z tipujících na webových stránkách prokázala dobrou znalost fotbalu a uhodla, že správná byla možnost A: hráč v ofsajdu se aktivně nezapojí do hry (ofsajd se v takovém případě nepíská, proto se mu přezdívá „mrtvý“). Našli se ale i tací, kteří se nechali zmást a netrefili se.

Otázka zaskočila i vrchního strážníka skutečské Městské policie Jiřího Stunu. (Situaci jsme mu navíc ještě ztížili tím, že jsme mu žádné možnosti nenabídli.) „U nás se fotbalu věnuje spíš můj bratr,“ přiznal hned v úvodu Stuna, aby osvětlil, že tento sport není jeho parketa. „Co je to mrtvý ofsajd opravdu netuším. Samotný ofsajd bych věděl, ale mrtvý?… Že by tam hráč nedoběhl z lenosti?“ zavtipkoval alespoň v závěru.

Pokud stejně jako skutečský strážce zákona nepatříte mezi odborníky na fotbalová pravidla, nemusíte zoufat. Další kvízová otázka, kterou přineseme v pondělí, bude z jiného soudku!

NOVOU OTÁZKU NAJDETE ZDE!

(spa, les)