Co dodat k faktu, že dva góly padly po standardních situacích. Jejich bránění bylo určitě možné, a tak za defenzivní činnost patří Letohradu hodně snížená známka. Kádr Chrudimi je identický s tím loňským divizním, přesto se sobotní protivník Letohradu vyhřívá v čele ČFL s luxusním náskokem. Domácí okupují opačný pól tabulky. Kde je problém, je otázka, na kterou neznají odpověď.

FK OEZ Letohrad – MFK Chrudim  1 : 2 (1:1)

Zápas samotný byl důstojným představením a, nebýt fatálních chyb, mohl bílý balet inkasovat tolik důležité body. V 8. minutě Nadrchal důrazně vlétl ze strany před Mrázka a mladý gólman prokázal své nesporné kvality, míč vyrazil a prvoligová posila Marek Jarolím přes houštinu těl míč do sítě nepropasíroval. Na opačné polovině hřiště našel Haufovu ránu do středu brány v náruči Kykal. Ve 26. minutě hosté ukázali při první standardce, že budou velmi nebezpeční. Kesnerovu rozehrávku Radouš trefil zátylkem těsně mimo tři tyče. Ve 28. minutě podél koncové čáry pronikal Bíro, po faulu si míč postavil Jarolím a centrovaný míč s pomocí Vodrážky a Macka skončil v síti – 1:0. Ve 33. minutě publikum rozehřál geniální akcí Nadrchal. Výtečný atak ukončil mimořádně povedenou technickou střelou, která bohužel olízla břevno z vrchní strany. Lídr tabulky odpověděl ve 36. minutě. Přímý kop nevalné prudkosti z levé strany skončil k překvapení tří strnulých bílých hráčů i Kykala v bráně domácích. Kvalitně odehraný poločas skončil pro Veselého svěřence remízou.

Po přestávce hoši trenéra Jirouska přidali a brzo šli do vedení. Nejprve Holub vyučil svého o 18 let mladšího strážce Macka, naštěstí tutovku neproměnil. V 50. minutě na hraně vápna zahraný trestný kop u zadní tyče pohodlně uklidil hlavou do brány absolutně nikým neatakovaný Štěpánek. Poté se dlouho na hřišti nic mimořádného nedělo, až přišel samotný závěr, kdy byli domácí hodně blízko vyrovnání, avšak nenašel se střelec, který by dobré šance přetavil v kýžený gól. Vukadinovičův centr nastřelil Niessner do zad Štěpánka, Jarolímův roh Kulhánek v pádu umístil nad bránu. V 86. minutě Vukadinovič s Brendlem předvedli sérii narážeček, zakončení kanonýra Brendla bylo nepřesné. Poslední naději vzal Brendlovi po výborném centru Štěpána akrobatický zákrok Mrázka, a tak Letohrad počtvrté z pěti domácích utkání na jaře prohrál.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Naplnilo se to, co jsem před zápasem čekal. Byla to taktická bitva. Utkání rozhodly maličkosti. Utkání rozhodly standardky.  Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodla větší produktivita Chrudimi. Není, co bych hráčům vytkl z hlediska nasazení. Nejsme určitě první ani poslední, kdo Chrudimi podlehl, ale byli jsme velmi blízko k jejímu pokoření."

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Jsme rádi za tři body. Nebyli jsme lepším týmem. V první půli jsme nebyli dostatečně důrazní. Je potřeba si cenit toho, že se hráči nenechali znervóznit tím, že jsme prohrávali. Letohrad měl v závěru dvě velké šance na vyrovnání. Nám se ale podařilo zvítězit a prodloužili jsme šňůru na sedm výher v řadě."