Na stadion Za Vodojemem přijede desátý tým tabulky ze Štěchovic. Dnešní soupeř zahájil jaro výhrami v prvních dvou kolech, poté následovala série remízových výsledků a v poslední kole nejtěsnější porážka 0:1 v Mostě.

I Chrudimi se v úvodu jara dařilo a výbornou bodovou sérii pokazila až poslední dvě kola. Chrudimští nejprve přišli po bezbrankové remíze o dva body v penaltovém rozstřelu na domácí půdě s Královým Dvorem. V posledním kole si potom přivezli porážku 1:2 ze hřiště dalšího z kandidátů na postup – Loka Vltavín.
Přesto se tým kouče Pavla Jirouska udržel na čele třetiligové tabulky o jediný bod právě před Vltavínem a Domažlicemi. Dnes od 17 hodin tak budou mít fotbalisté MFK před svými fanoušky co napravovat.

Papírové předpoklady pochopitelně favorizují domácí mužstvo, které je navíc pověstné tím, že se na vlastním hřišti s body loučí velice nerado. A pokud jde o pohodu v týmu po posledních dvou kolech, chrudimští mladíci už ukázali při utkání s Vltavínem, že se umí s neúspěchem vyrovnat. Chrudim na hřišti těžkého soupeře dokonce vedla a i když Vltavín nakonec otočil, výkon „MFKáčů" v tomto duelu je dobrým příslibem do dalších kol.

Dnešní duel se Štěchovicemi bude mít výkop v 17 hodin. Náročný program tohoto týdne potom MFK zakončí opět doma, v sobotu od 10.15 hodin proti Brozanům.