„Liga neregistrovaných se hraje prakticky bez přerušení již od roku 1971. Svého času to byla dokonce soutěž, která měla dvě ligy, z nichž se postupovalo a sestupovalo. Odděleně se hrálo na Chrudimsku a Hlinecku s následným finálovým turnajem. V současné době bohužel drží tuto soutěž při životě jen osm týmů, za která nastupují v převážné většině vysloužilí fotbalisté, z nichž někteří mají zkušenosti z poměrně vysokých soutěží. Vždyť taková divize před dvaceti lety byla nějaká soutěž! Přesto, nebo možná právě proto, mají některé zápasy celkem slušnou úroveň a diváci rekrutující se často z aktivních fotbalistů, pochvalně pokyvují hlavou. Ač je tato soutěž co do počtu účastníků bohužel na ústupu, již třetím rokem si zainteresovaní mohou výsledky aktuálně zjistit na populárním webu výsledky.lidovky a „staří páni" z Třemošnice mají dokonce své vlastní stránky."

Liga neregistrovaných má několik zvláštností, k čemuž její správce uvádí: „Soutěž se hraje „ruským" způsobem, tzn. jaro podzim. Bohužel je často narušena občasným nesehráním zápasů. Mužstvo ATK (chrudimští vojáci) má často pracovní povinnosti či mise, ale tato důležitá činnost je pro ně dostatečnou omluvou."

„Loňský ročník vyhrály Tuněchody. Ten letošní je velice vyrovnaný a neúplnou tabulku zatím vede Chotěboř (přinášíme ji na jiném místě této stránky). Pevně věřím, že tato soutěž nezanikne a naopak se v příštích letech objeví další starší hráči, kteří nepověsí kopačky na hřebík a budou dál rozdávat fotbalovou radost," uzavřel povídání o Lize neregistrovaných její správce Pavel Kolbaba.

Vítězem loňského ročníku se stalo mužstvo SK Tuněchody. Vedoucí týmu Roman Tesař to okomentoval: „A to si představte, že jsme byli nováčkem, loni se přihlásili. Ona se už dříve v Tuněchodech Liga neregistrovaných hrála, ale před několika lety se tu, pro mě z neznámých důvodů, skončilo. S několika kluky, bývalými hráči z okolních vesnic, jsme si ale ještě chtěli zahrát fotbal, přidali se nějací známí, kteří třeba ani nikdy nic nehráli, a už jsme měli mužstvo :-) A hned jsme soutěž vyhráli, navíc s třešničkou na dortu, když jsme za celou sezonu neztratili ani bod, což se prý ještě nikomu nepodařilo. A aby toho nebylo málo, stal se náš útočník Martin Havlíček nejlepším střelcem."

Kdo je tahounem týmu?
Tak tady je to jednoznačné! Matadorem, kapitánem a já nevím jaký ještě bych mu dal přívlastek, je letos padesátiletý Libor Černý. On je doslova duše týmu, persóna, a to jak herně a fyzicky na hřišti, tak i duševně a psychicky v kabině.

Když se podíváme na současnou tabulku po polovině soutěže, jste zatím při nestejném počtu zápasů na čtvrtém místě. Obhájíte loňský primát?
To nikdo neví (smích). Zejména Třemošnice a Stará garda, dříve Veteráni, mají silné mužstvo. A to ještě vede soutěž Chotěboř, o které prakticky nic nevím. Po pěti kolech neměla žádný bod, ale pak u ní došlo asi k nějakým změnám a ona se rozjela a teď šlape. Takže s obhajobou uvidíme… Ale i když nezvítězíme, nic se neděje. Fotbal hrajeme pro zábavu, pro radost z pohybu, a v neposlední řadě i pro dobrou partu, která se v našem týmu vytvořila.

RADEK PECINA