Střední škola Bohemia Chrudim – Pogoň Wleň 16:2 (7:0)

Branky vítězů: Opina 4, Vašulín 3, Kulich 2, Stejskal 2 (1 z pen.), Pirkl, Švec, Teslík, Stránský, Mareš.

Poláci sice začali zhurta a hned v první minutě se hbitě obtočil útočník kolem pravého obránce Linharta, který již nechtěl v pokutovém území faulovat. Následný závar ale s bravurou vyřešil brankář Stejskal. Poté začali Chrudimští na umělém trávníku Technické univerzity v Liberci rozvážně kombinovat a hned ve 3. minutě po kolmici Pirkla vstřelil úvodní branku Opina. V 9. minutě zareagoval pohotově na přihrávku Teslíka do prostoru Pirkl a zvýšil na 2:0. Za další čtyři minuty nastřelil Stránský pravačkou zdálky tyč. V 15. minutě Chrudimské definitivně uklidnila krásná akce po pravé straně po ose Linhart – Teslík – Švec a posledně jmenovaný upravil na 3:0. Poláci se vytrvale snažili posouvat obranný blok, ale lyceisté jej překonávali líbivou kombinací a hned za další dvě minuty přidal Teslík uvnitř pokutového území čtvrtý úspěch. Ve 26. minutě po spolupráci s Opinou kapitán mužstva Kosař ještě neskóroval, ale závěr poločasu vyšperkovali Vašulín dorážkou ve vápně, Opina hlavou a opět Vašulín střelou zdálky. Poločasové skóre se tak zastavilo na stavu 7:0.

Druhá půle začala sérií rohů před polskou brankou. Vedení Chrudimi navýšil v 55. minutě Vašulín pohotovou dorážkou, když míč vypadl soupeřovu brankáři z rukou. O tři minuty později skvěle zlikvidoval polský brejk gólman Vymazal, z další rychlé akce však již vstřelili hosté z obdobné situace svoji první branku. Lyceisté odpověděli další kanonádou po pěkných kombinacích. Nejprve zvýšil na 9:1 Kulich, pak zakulatil vedení na deset z penalty brankář Stejskal (přišel na hrot útoku), po přihrávce Stránského znovu Stejskal hlavou 11:1 a Opina po přihrávce Stejskala 12:1. Třináctý gól přidal Stránský, jehož technické kousky na Poláky platily. Dalším pěkným akcím už nedokázal unavený soupeř čelit a tak po akci Motla zvyšoval Opina na 14:1, a pak akce Stránského postupně zúročili Kulich a Mareš. Poslední slovo měli hosté, kteří z brejku i za přispění brankáře Vymazala korigovali na konečných 16:2.

Jaromír Pecina, ředitel školy, trenér: „Podařilo se nám dokončit to, co jsme nedokázali loni v italském Terni, kde jsme po remíze 1:1 prohráli 1:4 v penaltovém rozstřelu. Tentokrát se mi po pohodovém utkání promítla celá naše cesta od okrsku, přes okres, kraj, mezikraj až do Prahy, která nebyla vůbec jednoduchá. Polský soupeř přicestoval i s prezidentkou jejich fotbalového klubu a patrně se domníval, že na nás bude stačit s mladšími hráči. My jsme využili všech dosavadních zkušeností nabytých v celostátních soutěžích a nepodcenili vůbec nic. Naše nejlepší možná sestava změnila utkání v exhibici a nasypala soupeři šestnáct branek. Polákům patří úcta za bojovný výkon a snahu, kterou projevovali i za velmi nepříznivého stavu. Bohužel se musím v našem školním týmu rozloučit se čtyřmi oporami, kterým přeji v dalším profesním i fotbalovém životě hodně štěstí. Také Tondovi Valentovi, který se zranil doslova v předvečer utkání, přeji brzké uzdravení a jsem rád, že tady s námi mohl být." (řš)