Střet druhých Svitav a vedoucích Holic nic podstatného nevyřešil, protože skončil po vyrovnaném průběhu smírně.
Fotbal to upřímně řečeno nebyl nijak strhující, což však nebylo divu, protože hráči na obou stranách si byli vědomi důležitosti zápasu a nehnali se tudíž do přehnaného rizika.
A tak bylo v průběhu devadesáti minut k vidění několik velice pěkných momentů, ale i hluchých míst bylo ve hře dost.

Dělba bodů je nakonec spravedlivá, což zřejmě uznal každý, kdo zápas viděl. Á propos, návštěva 210 diváků zklamala. Ano, bylo chladno a v televizi běžel hokej, jenže kdy jindy dostane fotbalový fanoušek šanci sledovat přímý střet dvou vedoucích celků tabulky?

Ten, kdo přišel, viděl nejprve bleskový úder  Svitav díky střelecké pohotovosti Beleje a smůle hostujícího Žáka, kterému při snaze o odkop míč na nerovném terénu přeskočil kopačku. Holice vyrovnaly „do šatny" a ve druhém poločase měli oba rivalové asi po dvou velkých šancích, jak rozhodnout. Nepodařilo se to ani jednomu a tak teprve zbývajících pět kol dá odpověď na otázku, kdo se stane v této sezoně krajským přeborníkem.

Ve stínu šlágru se odehrálo sedm dalších zápasů. Bylo to dějství plné remíz, vždyť hned pětkrát se dělily body. Asi nejdramatičtější byl boj v Dobříkově, kde hostující Moravská Třebová dvakrát vedla a o vítězství přišla až v 90. minutě, kdy domácí Ševčík zachránil svému týmu plichtu.

I tento výsledek pomohl k tomu, že tlačenice kolem čtrnáctého místa, které znamená nutnost podstoupit baráž proti soupeři z I. A třídy, zůstává hodně těsná. „Prolínačka" se stále může dotknout širokého okruhu mužstev a v závěru sezony půjde o každý bod.

Velmi si nyní pomohl Lanškroun, který udolal jediným gólem Černušáka Českou Třebovou a na Hlinsko, které je v tuto chvíli čtrnácté, má pět bodů k dobru. Klidný spánek určitě nemají ani v Chocni, Dobříkově nebo v Litomyšli.

O sestupovém osudu Třemošnice je už rozhodnuto a k ní se, nestane-li se zázrak, přidá i její „kolega" z Chrudimka Heřmanův Městec. V zápase s Chocní se dlouho zdálo, že ještě vykřeše zbytky naděje, vždyť pět minut před koncem vedl, potom ale přišla penalta proměněná hostujícím brankářem Gerčákem a remíza 1:1. Pět kol před závěrem ztrácí „Heřmaňák" na čtrnácté Hlinsko deset bodů a vypadá to s ním už velice špatně.

Pohodové zápasy, alespoň z pohledu domácích celků, byly k vidění dva. Žamberk neměl příliš mnoho práce, aby si připsal „povinné" tři body s Třemošnici. Od Litomyšle se po sérii dobrých utkání čekalo, že bude klást v Chrudimi tuhý odpor, ovšem po chybách v obranné činnosti prohrávala o poločase jasně 0:3 a takový náskok si domácí béčko nemohlo nechat sebrat.

POTLESK

• Kde by byla Choceň bez Libora Gerčáka? Nejenže svými zákroky tým zejména v prvním poločase duelu v Heřmanově Městci podržel, ale proměněnou penaltou v 86. minutě Chocni zajistil remízu. Potvrdil tím svoji pozici nejlepšího kanonýra mužstva.
• Jediný hráč se o uplynulém víkendu zapsal dvakrát do střelecké listiny. Chrudimský Jaroslav Kroutil přispěl dvěma zásahy k přesvědčivému vítězství tamního B týmu nad Litomyšlí.

PÍSKOT

• Nervy na uzdě neudrželi v 68. minutě zápasu Dobříkov – Moravská Třebová dva hráči. Vzájemnou potyčku domácího Malého a hostujícího Konečného řešil sudí Bleša nekompromisně – dvěma červenými kartami.
• Celky Svitav, Cerekvice, Vysokého Mýta a Heřmanova Městce neudržely doma jednogólový náskok a byly rády za remízy 1:1.

STŘELCI

1.  Myšák (Česká Třebová)⋌18
2. Černík (Žamberk)⋌17
3. Stejskal (Polička)⋌16
4. – 7. Kopecký (Chrudim B), Dostál, T. Bouška (oba Hlinsko) a Salfický (Heřmanův Městec)⋌10

(rh)