Loni po podzimu patřila Stolanům 14. příčka (16 bodů), jarní zmrtvýchvstání přineslo 24 bodů a nakonec z toho bylo lichotivé osmé místo. Po podzimu 2010 je umístění o stupínek horší a také o dva body méně.

„Ano, při vyrovnané druhé polovině tabulky se bude rozhodovat v jarních odvetách,“ říká stručně manažer Miroslav Hebký (na snímku dole).
Projděme se stolanským podzimem výsledků: po dvou porážkách vždy 0:1 v Hlinsku a s FK Pardubice B, přišly tři úspěšné výsledky: v Třemošnici 1:1, s Holicemi 2:2, na SK Chrudim 1:0. Následovaly tři porážky, a to s Chocní 1:2, ve Vysokém Mýtě 0:2, s Živanicemi 1:3. Poté třikrát 4:0. Nejdříve vítězství v Lanškrouně, poté porážky v Poličce a se Svitavami. Závěr přinesl bodové zisky: v Žamberku 3:1, pak třikrát remízy – 2:2 s Dobříkovem a 0:0 s Č. Třebovou a v Srchu.
V čem hledat příčinu tak kolísavých výkonů?
Příčinu vidím pro nás ve velmi špatném losu. S prvními sedmi týmy ze současné tabulky jsme hráli (kromě Třemošnice) doma, bohužel jsme nedokázali vyhrát. Naopak u soupeřů, se kterými jsme na jejich hřištích bodovali, budeme hrát na jaře o záchranu doma. Další příčiny vidím v tom, že jsme nikdy neměli kompletní sestavu, čehož byla příčinou zranění a účast hráčů ve futsale.
Co pro vás bylo během podzimní části pozitivní?
Potěšila mě dobrá atmosféra v kolektivu a i když se výsledkově nedařilo, předváděli jsme slušný fotbal, na který se dalo koukat.
Tabulka KP je rozdělena do tří skupin. Vedoucí tandem Živanice – Pardubice B zřejmě už nikdo neohrozí. Pak je pětice, která má slibný náskok před devítkou mančaftů, které si to rozdají o bytí či nebytí. Od 8. Poličky do 16. Srchu je rozdíl jen pěti bodů, takže to bude jarní „mazec“.
Bohužel mezi ohroženými mužstvy jsou tři z Chrudimska, naopak v klidných vodách pluje pouze ambiciózní nováček z Třemošnice…
U nás je to v posledních letech tradice, naopak u Hlinska toto špatné umístění překvapuje. Nováček z SK Chrudim se zřejmě potýkal také s tím, že měl řadu zraněných hráčů. Naopak Třemošnice příjemně překvapila a rozhodně svoji kvalitu v kraji už prokázala.
Jakou plánujete zimní připravu a dále pak, dozná kádr mužstva nějakých změn?
Přípravu zahájíme pod vedením současného trenéra Josefa Kaufmana počátkem ledna. Zúčastníme se zimního turnaje pořádaného AFK Chrudim a na „umělce“ bychom měli získat i nějaké tréninkové hodiny. Jinak příprava bude probíhat v domácích podmínkách. U mužstva po podzimu skončil veterán Junek, který se vrací do mateřského Zbýšova. Nevíme, co bude s Těšitelem, Koppem a Zavřelem, kterým u nás skončilo hostování. Naopak stoprocentně přijde brankář, dva hráči do obrany a jeden do útoku. Jména si nechám ještě pro sebe.
Na co budete nejvíce spoléhat v jarních odvetách?
Soustředíme se především na zápasy v domácím prostředí, ve kterých budeme hostit celou plejádu ohrožených týmů sestupem. To bude nejdůležitější část v jarních odvetách.
Před startem sezony 2010/11 jste prohlásil, že cílem je vylepšení osmého místa, kterého jste dosáhli v uplynulém soutěžním ročníku. Ještě tomuto prohlášení po nepřesvědčivém podzimu věříte?
Stoprocentně věřím, protože na osmou příčku ztrácíme tři body. Jsme si vědomi i toho, že naši soupeři nebudou spát, ale my také ne. Doufám, že když se nám vyhnou zranění, cíl bychom měli splnit.

JAROMÍR DOLEŽAL