Asi deset let působíte jako trenér. Několik let jste působil jako šéftrenér žákovského centra na AFK Chrudim, poté jste přijal nabídku ligového FC Hradec Králové, odkud jste se po roce působení vrátil k chrudimskému fotbalu. Co Vás k tomu vedlo?
Důvodů bylo určitě více. Velkou roli v tom určitě sehrála osoba, které si moc vážím a která mě provází celou mojí dosavadní kariérou - Luděk Zajíc. Předložil mi zajímavou nabídku vzájemné spolupráce, a i když jsem měl v Hradci možnost pracovat s velmi kvalitním ročníkem, který patřil ke špičkových týmům v naší republice, rozhodl jsem se tuto nabídku akceptovat. Další fakta jsou jasná. Projekt, který představuje Pedagogické lyceum, spojení obou chrudimských klubů, způsob práce s mládeží, která je velmi kvalitní, což dokazuje zařazení klubu v reorganizaci soutěží mezi elitní ligové celky. Prostor, který dostanu při prosazení svých vizí a nápadů, které chci aplikovat do praxe. Další důvody jsou osobní. Kdybych to měl shrnout – i když jsem od spousty lidí slyšel, že tento krok byl cestou zpět, tak já si to nemyslím a naopak se na novou práci strašně moc těším.

Co berete za největší úspěch ze svého působení v Chrudimi?
Naše společnost sice hodnotí úspěch podle umístění v tabulkách a soutěžích, ale na to se v mládežnickém fotbale nehraje. Práce mládežnického trenéra by měla být hodnocena v úplně jiné rovině pohledu.

Za úspěch třeba považuji fungování fotbalových kroužků ve všech chrudimských školičkách, spolupráce s týmy Junioru 2007 a Spartaku Slatiňany. Velkým úspěchem byl postup ročníku 1994 do ligové soutěže.

Nejvíce si ovšem cením toho, že hráči, kteří dali na naše rady, byli poctiví a cílevědomí ve svoji práci, dokázali upoutal svoji výkonností a prosadit se v reprezentačních výběrech ČR. Myslím tím třeba hráče Honzu Závišku a brankáře Radima Jehličku v reprezentačních výběrech U 16 nebo Lukáše Juliše (na snímku vlevo) v repre U 17. Ten je mimochodem hodnocen jako jeden z nejtalentovanějších v celé republice, což potvrdil i na MS v Mexiku, kde byl jediným českým hráčem, jemuž se podařilo skórovat. Právě tohle je pro nás všechny důkaz toho, že práce měla tu potřebnou kvalitu, a proto se dá hodnotit naše působení jako vcelku úspěšné.

Jaká bude Vaše nová role v MFK?
Jako trenér budu působit v přechodovém ročníku mezi žákovskou a dorosteneckou kategorií. Budu v úzké spolupráci jak s Luďkem Zajícem, tak i Mírou Rahimičem, který zastřešuje žákovskou základnu. Chci se podílet na kvalitní práci, na výchově zajímavých hráčů již od těch nejmenších a pomoci všem šikovným klukům, kteří mají sen stát se TOP hráči k tomu, aby se jim to podařilo. Věřím tomu a udělám vše proto, abych byl můj návrat pro klub MFK prospěšný.