Přelouč - Načešice 3:1 (2:1)

Branky: Koch 2, Klas D. Levinský.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří již ve 4. minutě nastřelili tyč a následně stupňovali tlak, Načešičtí mu ale odolali. Hosté se rozjížděli pomalu a paradoxně, když se již zdálo, že se hra vyrovnává, vedla jejich rozehraná standardní situace z rohového kopu ke ztrátě míče a k brejkové situaci, z níž Přelouč v 10. minutě otevřela skóre. Za sedm minut ale bylo vyrovnáno, na konci jednoduché kombinace hostů stál Dominil Levinský (1:1). Střední pasáž první půle pak byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách, oba brankáři si rozhodně na nudu stěžovat nemohli. Na konci první pětačtyřicetiminutovky však domácí opět zapnuli a vypracovali si dvě příležitosti. První ještě gólman Gajdošík zlikvidoval, na druhý útočný val již ale společně s obranou nestačil reagovat 2:1.

Nástup do druhého poločasu patřil hostům, když nejprve neproměnil šanci D. Levinský a poté A. Jirásek nastřelil po pěkné kombinační akci břevno. Domácí se však otřepali a v další části dostali míč opět pod svoji kontrolu, jejich zakončení však končila mimo tři tyče anebo je likvidoval Gajdošík. Pak měl dvě velké příležitosti k vyrovnání D. Levinský, ale zejména v té poslední mu chyběl klid na kopačce. V 85. minutě nakonec Přelouč po závaru ve velkém vápně pečetila svoji výhru.

Sestava Mezilesí Načešice: Gajdošík - R. Novák, A. Jirásek, R. Chmelík, J. Novák M. Chmelík, Svoboda, Mládek, Marek Kodera, D. Levinský (hokejově střídali: L. Levinský, Braindstein, Kymlička, M. Novák).

Rostislav Kučera, trenér Mezilesí Načešice: „Utkání splnilo svůj účel. Vhledem k dovoleným jsme museli na některých postech improvizovat, ale myslím, že se s tím kluci poprali statečně. Šancí bylo na obou stranách spousty, nám zachytal brankář, naopak naše zakončování mohlo být účinnější. O příštím víkendu hostíme v pohárovém utkání Slatiňany,což bude další kvalitní prověrka našeho kádru. Doufám, že nováčka Krajského přeboru řádně pozlobíme." (rp)