Místní sportovní klub je sice s patnácti body na jedenáctém místě tabulky, to je dvě místa a jeden bod za Chrudimí, ale na Východočechy to umí, v ČFL je na vlastním trávníku pravidelně poráží.

Navíc se o domácí hřiště v soutěži vyloženě „opírá", když zde ze čtyř letošních zápasů třikrát vyhrál, dostal jen dvě branky a získal 9 bodů (Chomutov 3:0, Benešov 1:0, Vltavín 1:0). Jediným mužstvem, které dokázalo hřiště v Zápech dobít, byla překvapivě Čáslav (0:2).

Týmu MFK se naopak na venkovních trávnících příliš nedaří, a vlastně první vítězství získal až při posledním venkovním zápase před 14 dny v Benešově. Výhru 1:0 gólem Kopeckého z penalty mají jistě všichni fanoušci červenočerných v živé paměti. Chrudimští ale nejedou k soupeři prodat kůži lacino.

Jak řekl našemu Deníku po posledním ligovém zápase s Admirou Praha trenér týmu Pavel Jirousek, mužstvu se podařilo navázat malou šňůrku tří výher v řadě a rádo by pokračovalo. K úspěchu v Zápech bude ale potřeba hodně věcí, hlavně aby celý kolektiv podal zodpovědný a poctivý výkon. (rp)