Jirny se mohly gólově prosadit už ve druhé minutě, kdy byl na hranici faulu sražen k zemi Kopecký a hosté se dostali k míči. Rozhodčí nechal akci pokračovat. Rychlonohý kanonýr Melechovský se dostal až sám před Mrázka, ale ten jeho střelu po zemi dokázal zneškodnit. Každopádně to byla pro domácí pořádná výstraha.

Ve čtrnácté minutě byl blízko gólu i domácí stoper Radouš, míč z jeho nohy zamířil ale pouze do břevna. A tak se o čtyři minuty později radovali z branky hosté. Chrudimští ztratili míč při snaze rozehrát rohový kop na krátko. Míče se zmocnil Parys a Řezníček ho jen marně naháněl, těsně před brankou ještě přišla nahrávka na Melechovského, a ten již bez problémů poslal míč do odkryté branky domácích.

Chrudimští se sice snažili vyrovnat ještě před koncem poločasu, ale nebylo jim přáno. Druhá půle začala stejně, jak první skončila. K vidění byla většinou marná snaha Chrudimských o vyrovnání. V některých situacích byli domácí gólu opravdu blízko, ale kýženého zásahu se nedočkali.

Další branku viděli diváci až v 80. minutě, k jejich nelibosti však míč skončil v domácí brance. Úspěšným střelcem byl Kocourek, který vypálil po zemi do tyče a od ní se míč odrazil do branky.
V té chvíli bylo zřejmé, že Chrudimští na body dosáhnou jen velmi těžko. Blízko vstřelení branky byl Štoček, ale i jeho hlavička mířila mimo, a tak se o čestný zásah domácích postaral Kopecký. Ten se postavil k trestnému kopu a z 23 metrů pálil přímo k tyči. Brankář Otáhal se po střele sice vrhl seč mohl, ale zastavit jí nedokázal. Kopeckého gól však přišel až v 90. minutě a na další branku nezbyl čas. Jirny tak získaly velmi cenné tři body.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Předem je potřeba pogratulovat vítězi k dobrému, organizovanému výkonu. Hráli koncentrovaně a čekali na naší chybu, tu jsme udělali. Aleš Melechovský je ve výborné formě a dal na jedna nula. To je proti takovému soupeři vždy složité. My jsme podali lepší výkon než ve středu. Dokázali jsme Jirny zmáčknout, ale z brejku jsme dostali druhý gól. Snížit jsme dokázali až na konci. Jsme smutní, ale zároveň je potřeba respektovat sílu soupeře. Jirny mají vskutku silný tým, který odehrál dobrý zápas.

My musíme umět i prohrát, avšak s prohráváním se nechceme spokojit, takže musíme více pracovat, abychom se zlepšili a začali zase vyhrávat.

Je to pro nás již druhá domácí porážka, takže to bude potřeba napravit v nějakém venkovním utkání. V ČFL to ale není jednoduché.

V sobotu nás čeká Vltavín a na jeho hřišti je to vždy složité. Mají vždy silný tým, my hrajeme navíc třetí zápas v sedmi dnech, tak uvidíme, jak budou hráči vypadat a podle toho složíme sestavu. Budeme se snažit nějaké body z Prahy přivést."

Václav Hradecký, trenér Jiren: "Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodla první branka. My jsme měli hned na začátku příležitost jít do vedení. Poté nás ale domácí na nějakých dvacet minut zavřeli a vytvořili si velice nepříjemný tlak. Měli jsme štěstí a domácímu tlaku jsme odolali.

Jsou zápasy, kdy hrajete dobře, ale nepadne vám to tam a jsou zápasy, kdy ze dvou střel dáte dva góly. To se povedlo právě nám."