Dvě citelné ztráty zaznamenal klub z Chrudimi na konci loňského ročníku. Dobrou partu opustili jedni z nejlepších hráčů, Petr Rybička a David Sixta. Oba se vydali hledat štěstí do profesionálního fotbalu. Konkrétně Sixta do Liberce a Rybička do Brna. „Podle mých informací se v Brně Petr moc líbil. Na podzim však bude na hostování ve Znojmě, aby pravidelně hrál," sdělil Chrudimskému deníku nejnovější informace o bývalém „Mfkáči" sportovní manažer MFK Chrudim Tomáš Linhart.

Právě on měl za cíl najít vhodné hráče a doplnit kádr. Dnes, jeden den před prvním soutěžním zápasem se dá říci, že jeho mise byla úspěšná. Chrudimský tým se rozrostl hned o několik hráčů a v následujícím ročníku tak budou k vidění nejen nové tváře, ale také staří známí, kteří Za Vodojemem už něco odkopali.

V novém ročníku se na chrudimském pažitu bude prohánět záložník Filip Klapka, který přichází na přestup. Ve své kariéře hájil například barvy Jablonce nebo Hradce Králové.

Linhart si taktéž plácl s ofenzivním záložníkem, který se však nezdráhá ani pozice útočníka, Jindřichem Kučerou, jenž je hráčem prvoligové Jihlavy. Loňskou sezónu ho však fanoušci Chrudimi mohli vídat při zápasech s Kolínem, kde v rámci České fotbalové ligy působil.

Další staronovou tváří je Tomáš Mlynka. Tento krajní záložník přichází na roční hostování z Čáslavi. Tomáš je však chrudimský odchovanec a po studiu na zdejší střední škole se do MFK snažil prosadit. To se mu nepodařilo, a tak zamířil právě do Čáslavi.
Rybičkových 21 branek se pokusí nahradit útočník ze Střížkova Jan Štoček. S pražským klubem si prošel druhou ligou, dále působil třeba ve Viktorii Žižkov nebo Kolíně. Několik ligových startů si připsal v dresu Mladé Boleslavi.

O dalších hráčích Tomáš Linhart usilovně jedná: „Z Pardubic by měli přijít i Martin Klátil a Tomáš Dostálek, který však v posledním roce působil v Rakousku. Jeho příchod trochu komplikuje právě komunikace s rakouským fotbalovým svazem. Mělo by se to však vyřešit do následujících tří týdnů. Poté bude záležet, na jaké formě spolupráce se Chrudim s Pardubicemi dohodne," sdělil sportovní manažer.

Do Chrudimi taktéž přestupuje Ondřej Kesner, který však už nějakou dobu patří k oporám týmu. „Ondra tu vždy působil formou hostování z Liberce, od letošního roku je však už náš." hlásí spokojeně Linhart.