Svěřenci trenéra Pavla Jirouska se sejdou poprvé v tomto roce ve čtvrtek v 17.30 hodin, tedy o půl hodiny dříve, než plánuje jejich krajský rival FK Pardubice. Poslední tým tabulky Letohrad zahájí tréninky až v pondělí 9. ledna.

K nejzkušenějším hráčům kádru MFK Chrudim patří Radim Holub, který se nejvíce zviditelnil ve Spartě a v Mladé Boleslavi. Jeho deset podzimních gólů výrazně přispělo k současnému lichotivému postavení týmu na špici tabulky ČFL.

„Po více než měsíční pauze budou první tréninky určitě bolet, ale nedá se nic dělat. Z toho, co fotbalista načerpá v zimní přípravě, žije prakticky celou sezonu,“ je jasné úspěšnému kanonýrovi, který prý přes svátky přibral dvě až tři kila, ale těžkou hlavu si z toho nedělá. „Během týdne půjdou prostě dolů,“ usmívá se.

Ve svých 36-ti letech již má Radim Holub se zimní přípravou dostatek zkušeností a může také porovnávat, se kterými trenéry byly nejnáročnější. „Tak asi nejtěžší zimní přípravu jsem zažil v Kladně pod trenérem Miroslavem Koubkem, který nyní připravuje Mladou Boleslav. S ním jsme byli v Orlických horách v Deštném a byl to pro nás docela záhul. Tréninky byly hodně dlouhé, na běžkách jsme absolvovali hodně kilometrů a vůbec nejtěžší bylo běhání v hlubokém sněhu. To v současnosti zřejmě nehrozí, protože po sněhu není v širokém okolí ani památky. Těžká zimní příprava byla také v Hradci Králové, když tam působil trenér Dušan Radolský,“ vzpomíná Holub.

V této souvislosti bylo zajímavé srovnání s přípravou pod chrudimským trenérem Pavlem Jirouskem. „Každá zimní příprava je fyzicky náročná, ale v Jirouskově případě oceňuji zejména to, že běháme hlavně s balonem.“

„Emefkáčům“ tedy začíná nejméně oblíbené období roku, ale mělo by jim posloužit k udržení kvalitní formy i pro odvetnou část soutěže. „Když už jsme ji tak nebývale rozjeli, tak by bylo asi špatné tvrdit, že se ji nepokusíme vyhrát.

Něco jiného ovšem je, jestli se nám to podaří a co by bylo dál po případném postupu,“ uzavírá Radim Holub.