dorost U 19 Českou ligu dorostu (druhá nejvyšší republiková soutěž), dorost U 18 bude startovat ve Východočeském přeboru dorostu (druhá nejvyšší soutěž) a družstva U 17 a U 16 budou hrát Českou ligu (nejvyšší republiková soutěž).

Účastníkem nově vzniklých nejvyšších soutěží dorostu je MFK díky tomu, že je držitelem statutu Sportovního centra mládeže (SCM), který se podařilo obhájit i pro nadcházející fotbalový ročník v silné konkurenci prvoligových a druholigových klubů dospělých.

Činnosti center mj. umožňují hráčům mládežnických mužstev MFK Chrudim spojení kvalitního tréninkového procesu s možností studia v partnerských školách. V dorostenecké kategorii SCM jsou partnerskými školami Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením při SOŠ a SOU Bohemia, s.r.o. Chrudim a Střední škola průmyslová strojnická, technická a Vyšší odborná škola Chrudim.

Na trenérských pozicích dorostenců v současnosti působí hned tři trenéři se zkušenostmi z ligových klubů – šéftrenér SCM a trenér staršího dorostu Luděk Zajíc a trenéři mladšího dorostu Ivan Kopecký a Ladislav Matras. Všechny tři jsme požádali o krátký rozhovor:

Zajíc: Trenérů mládeže není nikdy dost

Kopecký: Na všechna angažmá vzpomínám v dobrém

Matras: Chci, aby byla Chrudim nadále líhní talentů

BUDOUCNOST MFK CHRUDIM. Starší dorost U 19, zleva horní řada: Martin Malinský, Jaromír Pešek, Adrian Čerimi, David Veselský, David Kabrhel, Roman Krystl, Daniel Žalud, prostřední řada zleva: Jiří Vala, Pavel Peřina, Daniel Rufer, Patrik Háněl, Petr Drahoš, Lukáš Mrázek, Martin Tlapák, Sebastien Langr, Michal Liebelt, dolní řada zleva: Pavel Kratochvíl, Martin Havránek, Jakub Andrle, Vladimír Vostradovský – asistent trenéra, Jan Čechlovský – předseda klubu, Ludvík Zajíc – trenér, David Dastych, Vojtěch Řezníček, Tomáš Valda.

Soupisky dorosteneckých týmů MFK

Starší dorost MFK Chrudim A (U 19)
Hráči: Andrle Jakub, Ćerimi Adrian, Dastych David, Drahoš Petr, Háněl Patrik, Havránek Martin, Kratochvíl Pavel, Krystl Roman, Langr Sebastien, Liebelt Michal, Malinský Martin, Mrázek Lukáš, Peřina Pavel, Pešek Jaromír, Rufer Daniel, Řezníček Vojtěch, Tlapák Martin, Vala Jiří, Valda Tomáš, Veselský David, Žalud Daniel.
Realizační tým: Ludvík Zajíc – trenér, František Smitka – trenér, Vladimír Vostradovský – asistent trenéra.

Starší dorost MFK Chrudim B (U 18)

Hráči: Čechlovský Radek, Dědič Josef, Dědič Vojtěch, Hanuš Jiří, Holík František, Hrstka Marek, Jahoda Petr, Kabrhel David, Kudláček Lukáš, Marek Pavel, Meduna Radek, Mlynka Tomáš, Najman Jakub, Rejholec Jakub, Rejholec Luboš, Stoklasa Šimon, Strnad Jan, Tichý Ondřej, Veselský Jakub, Vrzáček Jiří, Zeman Vilém, Zita Miloslav.
Realizační tým: Tomáš Langr – trenér, Marian Sabol – trenér, Oldřich Bleša – vedoucí družstva.

Mladší dorost MFK Chrudim A (U 17)

Hráči: Bareš Jan, Cink Petr, Dostál Filip, Jelínek Jakub, Kalaš Marek, Kovář Martin, Kysela Jan, Loučka Radek, Motl David, Němec Petr, Netušil Marek, Novotný Vojtěch, Opina Martin, Paclík Jiří, Pilař Lukáš, Prášil Darek, Sabol Michal, Stehlík Daniel, Svoboda Milan, Trojan Petr, Válek Jakub, Veselský Jakub, Zrůst David.
Realizační tým: Ivan Kopecký – trenér, Petr Kratochvíl – trenér, Jiří Richter – vedoucí družstva.

Mladší dorost MFK Chrudim B (U 16)
Hráči: Adámek Marek, Andr Jakub, Bílý Lukáš, Bureš Jakub, Cink Radek, Dolanský Pavel, Dostál Jakub, Flídr Dominik, Formáček David, Chvojka Petr, Janda Jiří, Jindrák Jaroslav, Melichar Dominik, Mužíček Petr, Pavlačič Robert, Pejcha Petr, Pilný Petr, Pospíšil Daniel, Rabas Pavel, Rybička Petr, Sokol Pavel, Shejbal Viktor, Šenkýř Petr, Ždímal Tomáš, Talácko Václav, Teslík Matěj, Wimmer Filip.
Realizační tým: Ladislav Matras – trenér, Jiří Zdražil – asistent trenéra, Milan Flídr – vedoucí mužstva, Jiří Janda – vedoucí družstva.