Mužstvo z obce ležící kousek od Prahy, nedaleko vodní nádrže Slapy, si zatím v soutěži počíná nad očekávání dobře. S 12 body (ze 21 možných) mu patří osmá příčka tabulky, přitom pouze jednou, v 5. kole na Vltavínu, prohrálo v normální hrací době. Zase ale na druhou stranu pouze 2x se tým po devadesáti minutách radoval z výhry za tři body, z čehož vyplývá, že už 4x remizoval.

Nejzajímavější je při pohledu na tabulku fakt, že Štěchovice zatím inkasovaly v odehrané sezoně pouhé čtyři branky, na čemž má jistě kromě kvalitní obranné práce velký vliv jednoznačně největší a nejznámější hráčská hvězda týmu, gólman Radek Sňozík, kterého si fotbalová veřejnost nejvíce pamatuje z jeho dlouhé éry v klubu Bohemians 1905, kde dělal několik let i kapitána mužstva.

A právě na překonávání soupeřovy obrany se musí zřejmě hráči MFK Chrudim zaměřit nejvíce. Radost z výhry totiž svěřenci trenéra Jirouska už čtyři zápasy nezažili a díky pouhému jedinému bodu, který v těchto zápasech vyválčili, se pomalu propadávají v tabulce. 13. místo, které nyní okupují, určitě není post, na který si před sezonou mysleli.

Pominou-li se všechny skutečnosti, které k této poslední nelichotivé bilanci vedly (myšlena je hlavně střevní viróza, která tým postihla), nezbývá než věřit, že se už mančaft dal zdravotně i psychicky do kupy a dnes to na trávníku pořádně rozbalí. Potřebují to určitě jak fanoušci, které poslední domácí „sprcha" s Vyšehradem, hlavně tedy ten hrůzostrašný první poločas, ale určitě si budou chtít zvednout sebedůvěru i sami hráči.

Takže MFKáči, pojďme do toho a potěšte zase nás, fanoušky a příznivce svoji tradiční hrou. Věřím, že to v sobotu dokážete. (rp)