MFK vyráží na „Votroky". Fotbalisté MFK Chrudim zahájili přípravu již minulý týden. V sobotu čeká účastníka třetí nejvyšší české soutěže „přátelák" s Hradcem Králové - hraje se v Hradci Králové v areálu Bavlna od 10:30. „Votroci" sice v loňském ročníku neudrželi prvoligovou příslušnost, i tak ale budou pro Chrudimáky na úvod pořádně těžkým soupeřem.

Rezerva a „céčko" MFK, které se připravují společně, pak čeká ve stejný den od 18 hodin první příprava v Načešicích.

Švancara či Straka v Hlinsku. Kvalitní fotbal bude k vidění v neděli i v Hlinsku. Od 17 hodin se na stadionu V Olšinkách uskuteční přátelské fotbalové utkání mezi prvoligovým FK Příbram a druholigovým FK Pardubice. Fanoušci tak budou mít jedinečnou příležitost vidět v akci novou posilu Příbrami Petra Švancaru nebo kouče Františka Straku. Podaří se jim zadržet rozjeté Pardubice, které zatím v přípravě sbírají jednu výhru za druhou? A bonbonek hlavně pro hlinecké fanoušky? Před zápasem se od 14:30 v rámci přípravy utká domácí FC Hlinsko proti celku FC Chotěboř.

Do Městce se vrátí socialismus. Jednodenní fotbalový turnaj v socialistickém duchu nazvaný Memoriál Josefa Hrubeše, dlouholetého člena fotbalového klubu (na snímku vlevo vedle Tomáše Ujfalušiho), který zemřel v 95 letech, začíná v sobotu 13. července od 9:30. Utkají se Městec, Chroustovice (jako obhájce titulu z loňského ročníku), Moravany a jako nový soupeř Tuněchody. Účast v dobovém obleku je vítána.

Zdroj: Youtube

Součástí bude i retroakce, takže je připravena spartakiáda žen, losování matesa, výstava socialistických rekvizit. Dobové budou i ceny tzn. párek za 3 Kč, pivo odpovídající (cca 1,50 Kč) jenom se konečná cena bude muset znásobit 10 :)

V doprovodných akcích nebude chybět dětský den se spoustou atrakcí (jízda na koni, lukostřelba, ruční práce po vzoru Keltů) na novém dětském hřišti, které bude při této příležitosti slavnostně otevřeno, dále ženský fotbal, zápas gard a večerní zábava.

Memoriál Franty Faláře. T.J. Sokol Radčice zve příznivce volejbalu do sportovního areálu Doupnice na 22. ročník Memoriálu Franty Faláře v sobotu 13. července. Turnaj mužů a žen s účastí družstev ze Slovenska začíná od 8 hodin prezencí, první zápasy jsou na programu o hodinu později. Přijďte se podívat na sportovní zápolení. Bohaté občerstvení po celý den, večer hraje k tanci hudební skupina Strýci. Vstup je zdarma.