SK Sokol Prosetín - TJ Bítovany 0:2 (0:1). Branky: 31. J. Kopecký, 80. Koráb. Rozhodčí: Horák. Diváků: 70. Sestavy Prosetín: Vostradovský Černý, M. Haman, Kropáček, P. Haman J. Ročňák, Vodvárka, F. Šafránek, A. Šafránek, R. Remeš, Kulháň (D. Ročňák, M. Ročňák, Felkl, Šmahel, Zdražil). Bítovany: Richter Hýl, Rahimič, Chaloupka, Tichý Čechlovský, Netolický, Koudelka, Kopecký Koráb, J. Kopecký (Novotný).

V poslední domácí přípravě přivítal Sokol Prosetín nováčka I. A třídy, kvalitní tým z Bítovan. Hosté sice sehráli v sobotu vítězný pohárový zápas s H. Městcem (3:1), ale mají tak široký a kvalitní kádr, že to na hře nebylo moc znát. Domácí od začátku předváděli bojovný a rovněž kvalitní výkon a v prvním poločase měli blíže ke vstřelení branky. Ale ve 31. minutě skórovali po zbytečné chybě Prosetína hosté. Ve druhém poločase Bítovany přidaly na důrazu a získaly si mírnou převahu. Domácí dobře bránili a vytvářeli si i nebezpečné šance. A protože hosté předváděli útočný fotbal, bylo se na co dívat. Rozhodující branku vstřelil v 80. minutě hlavou Koráb a o výsledku bylo jasno.

Poslední přípravné střetnutí hraje SK Sokol Prosetín v neděli 5. srpna od 17:30 v Rozhovicích.

MFK Chrudim B - Luže 5:0 (3:0). Branky: Kroutil 2, Havránek 2, Vácha. Sestava vítězů: Liebelt (41. Klenor) Valda, Dvořáček, Beneš, Lacman (41. Řezníček) Andrle, Langr, Vávra (41. Merkl), Havránek Kroutil (41. Vácha), Kratochvíl (50. Vágner).

Mělo to být utkání s ambiciózním týmem Luže, ale soupeř se nakonec dostavil pouze s devíti hráči, když scházeli především chrudimští odchovanci. Nastoupit tak museli u hostí do první půle Merkl s Řezníčkem a do půle druhé Lacman s Kroutilem. Navíc se vyměnil brankář, aby si chrudimský Liebelt vůbec sáhl na míč. Hrálo se na přání Luže asi čtyřicet minut v půli první a minut třicet ve druhé.

I tak hráči MFK neproměnili další šance a nastřelili tyč a břevno. Celkově by se tento přípravný zápas dal nazvat solidním herním tréninkem.

Ctětín - Kočí 6:3 (2:1). Branky: Malina Tomáš 2, Žurek, Sodomka, Janoušek, Meduna Fantl, Kaločej, Pilař. Sestavy nehlášeny. (spa, red)