Zápy - MFK Chrudim 2:2, penalty 4:3

Branky: 6. Kalivoda, 73. Doležal 18. Kopecký, 76. Nadrchal

A úvod střetnutí také podle toho vypadal. Již v 6. minutě dostal domácí Kalivoda míč za obranu a z velkého vápna otevřel skóre. Hosté se s tímto stavem ale nechtěli smířit a hned odpověděli několika zajímavými pokusy. V 18. minutě se jim také zaslouženě podařilo srovnat krok, když na 1:1 vyrovnal Kopecký. Bohužel se tento šikovný záložník o čtvrt hodiny později zranil a musel vystřídat.

Hra se v tomto období přesouvala z jedné strany na druhou, oba týmy si dokázaly vytvořit nějaké šance, ale gólmani Rodinger resp. Mrázek byli pozorní. Stejná situace vlastně pokračovala i po změně stran.

Po příležitostech na obou stranách se nakonec v 73. minutě opět ujaly vedení Zápy, když si po rohovém kopu vyskočil na míč u vzdálenější tyče neatakovaný Doležal a převážil misku vah na domácí stranu. Naštěstí pouze na tři minuty. Projevila se totiž „zlatá ruka" trenéra Jirouska, který poslal na hřiště Nadrchala, který hned po 30 vteřinách svého pobytu na trávníku vystihl chybnou rozehrávku domácího gólmana a znovu srovnal stav 2:2.

Tento gól Chrudimské pořádně nabudil. Nejprve šel po rohovém kopu míč jen těsně vedle svatyně Rodingera a již v nastavení po velkém závaru vykopl míč z malého vápna jeden z obránců. Utkání tak skončilo nerozhodně a o vítězi se muselo rozhodnout v penaltovém rozstřelu. Ty ale bohužel MFK letos nejdou. Hned dva hráči své pokusy neproměnili, a tak si druhý bod připsaly Zápy.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek Drahoš, Adámek, Radouš, Holub (67. Kučera), Vodrážka, Kopecký (33. Dostálek), Řezníček, Vácha, Sixta (90. Vladyka), Kesner (75. Nadrchal). (rp)