Domácím sice patří až čtvrtá příčka, mají však shodně bodů jako druhá Olympia a třetí Vltavín (27).

Chrudim má s 23 body o čtyři méně a průběžně je na deváté pozici. V posledních zápasech se však východočeši prezentovali zlepšeným herním projevem a bylo to znát i na bodovém zisku. Z posledních pěti utkání získali Chrudimští 11 bodů a mohlo jich být i více, kdyby na Olympii hrubě neovlivnili zápas rozhodčí.
To Královédvorští mají v posledních zápasech spíše horší formu. Za posledních pět zápasů získali jen devět bodů. Z posledních tří zápasů navíc vyhráli jen jednou a až na penaltové kopy.

I přesto však v týmu Králova Dvora dřímá velká síla, což dokázal především v MOL Cupu. Jako se již stalo pro středočeský tým tradicí, tak i letos velmi zatápělprvoligovým mužstvům. Zatímco Chrudim vypadla ve třetím kole se Slavii. Králův Dvůr se probil nejprve přes Teplice, které porazil ve druhém kole 1:0. Následně dokázal vyřadit i Jablonec 2:1. Nad síly středočechů se tak stala v osmifinále až vršovická Bohemka.

Hlavní silou Králova Dvora jsou výborné standardní situace a dobrá defenzíva. Což dokazuje i počet inkasovaných gólů. Těch dostali letos královédvorští hráči pouze 15. O jednu méně mají v ČFL jen první Jirny.

Ve vzájemných duelech mezi Chrudimí a Královým Dvorem vítězí zpravidla domácí mužstvo. Výjimkou byl loňský ročník ČFL. V něm si vždy odvezli více bodů hosté (0:1 a 0:1 po penaltách). I když v Za Vodojemem zvítězili až po penaltách.