MFK Chrudim – SK Uničov 5:2

Branky Chrudimi: 18. a 28. Krčál, 77. Luptovský, 79. Vavrouš, 88. Mlynka. Rozhodčí: Jansa – Zita, Depeš. ŽK: O:O. Diváci: 100. Poločas: 2:2.

MFK Chrudim: Mrázek (62. Vostradovský) – Řezníček (62. Luptovský), Drahoš, Radouš, Mastík (62. Stránský) – Kesner (62. Mlynka), Hauf (62. Vodrážka), Vavrouš, Kučera, Kopecký (62. Dostálek) – Krčál.

Účastník MFSL vstoupil do utkání lépe a už ve čtvrté minutě potrestal zaváhání chrudimské defenzivy a po následném rohovém kopu se ujali vedení. Chrudimi se podařilo vyrovnat v 18. minutě. Po přímém volném kopu usměrnila míč do branky Krčálova hlavička. Stejný hráč se prosadil o deset minut později. Když se nejlépe orientoval v pokutovém území Uničova a odražený míč dokázal rychle dorazit do hostující branky.

Po půlhodince hry zahrozili hráči Uničova, ale střela po rohovém kopu jen prosvištěla okolo tyče Mrázkovy branky. O chvíli později se ale už Uničovští dostali před Mrázka kombinační hrou a tentokrát zvolili přesnější zakončení – 2:2. Do konce poločasu zahrozili ještě Kopecký, Hauf a Krčál. Ani jeden z nich ale nedokázal dostat míč potřetí do hostující branky. Poločas tak skončil smírně.

Druhý poločas začal dvěma velkými šancemi Krčála, ale v obou případech se blýskl brankář Uničova. Domácí pokračovali v aktivní hře a svého soupeře přehrávali. Odměnou jim byla třetí branka ze 77. minuty. Po závaru v šestnáctce přiklepl Radouš míč na Luptovského. Ten se s míčem nepáral a propálil vše, co mu stálo v cestě. Jen o dvě minuty později kapituloval brankář hostí počtvrté. Po rohovém kopu se prosadil Vavrouš – 4:2. Tečku za utkáním dal v 88. minutě Mlynka. Ten využil přihrávky od Krčála a míč uklízel do zcela odkryté branky Uničova.

Chrudimští tak v kvalitním utkání porazili Uničov 5:2 a vypadají, že jsou před začátkem jarní části dobře připraveni. Tuto sobotu se na domácí půdě ještě střetnou s týmem Ústí nad Orlicí od 11 hodin na umělé trávě.