Prohlédněte si v galerii snímky z loňského ročníku!

Ve 12.55 hodin se uskuteční vložené utkání pedagogů a osobností Chrudimi vs. výběr učitelů České republiky. Slavnostní zahájení je naplánováno na 11. hodinu za účasti představitelů Města Chrudim, Pardubického kraje, SSŠČMS, MŠMT ČR a sponzorů. Českou hymnu zazpívá Radka Pecinová.

V jednotlivých mužstvech se tradičně objevují hráči vyšších fotbalových soutěží dorostu i dospělých. Turnaje se zúčastní celkem 11 týmů z celé republiky. Představí se Střední průmyslová škola dopravní, SOU a U a.s. Praha, Ekogymnázium Brno o.p.s., SOŠ cestovního ruchu s.r.o. Pardubice, Ekogymnázium Praha o.p.s., Střední podnikatelská a VOŠ s.r.o. Kroměříž, SOU a SOŠ SMČSD Lomnice u Tišnova, gymnázium Sázavská Praha, Sportovní a podnikatelská střední škola s.r.o. Plzeň a domácí Hotelová škola Bohemia s.r.o. Chrudim.

V dosavadní historii turnaje se dvěma vítězstvími pyšní Kroměříž (ve finále uspěli vždy proti domácí „hotelovce“), jedenkrát vyhrála Lomnice u Tišnova, Liberec a letošní obhájce trofeje Hotelová škola Bohemia Chrudim. Turnaj se koná pod záštitou radní Pardubického kraje Jany Pernicové a starosty Chrudimi Jana Čechlovského, začíná v 8.45 a finálové utkání je naplánováno na 16.30 hodin. „Jsem rád, že se turnaj stává v našem městě tradicí a přispívá ke zviditelnění, prestiži a docenění soukromého školství. Máme kompletní sbírku medailí a nyní tedy nezbývá nic jiného než prvenství obhájit“, dodává Jaromír Pecina, ředitel Hotelové školy Bohemia Chrudim. Mediálním partnerem celé akce Chrudimský deník a vstup je pro veřejnost zdarma, na diváky čekají i soutěže o ceny. Občerstvení v hale je zajištěno.