Dnes jsme o krátký předzápasový rozhovor požádali brankáře Lukáše Mrázka, jednu z opor chrudimského týmu.

Právě vám skončilo přípravné období, máte radost?
Určitě, ostatně asi jako každý fotbalista. Myslím, že přípravu nemá nikdo moc rád, na druhou stranu je důležitá. Teď už ji ale máme za sebou a těšíme se na to, až to zítra všechno vypukne.

Jaká byla?
Já ji měl letos odlehčenou. Prvních 14 dnů jsem toho moc neabsolvoval, protože jsem měl naražené koleno, a tak mně trenér dal takový lehký režim. Co se týče výsledků, byla určitě dobrá, vždyť jsme vše vyhráli. Herní pohodu nám trochu pokazil pohár v Holicích, kde jsme se trochu trápili, nakonec jsme ale postoupili dál a to je důležité. Herně jsme na tom jako tým docela dobře a natrénováno máme ještě ze zimy.

V prvním mistrovském utkání hostíte zítra nováčka z Benátek. Co k tomuto střetnutí říct?
Abych se přiznal, tak Benátky jsem ještě hrát neviděl. Zápas je ale na chrudimskou pouť, takže doufám, že přijde hodně diváků a určitě budeme chtít zvítězit.

Soupeř je prý farmou Mladé Boleslavi.
Na to už jsme zvyklí. V soutěži je mraky farem prvoligových celků, takže když pošlou nějaké známější hráče, nic to s námi neudělá.

V ČFL zůstaly při nerozhodném výsledku penaltové rozstřely. Vám se v nich na jaře dařilo, takže jste za toto rád, ne?
Mě nikdy chytat penalty nevadilo. Samozřejmě je to vabank, ale poslední dobou to šlo. Navíc jsem je v závěru jara začal chodit i kopat a taky dával… Uvidíme, jak to bude teď na podzim, jak trenér rozhodne.

Naopak jako týmu v loňské sezoně nešly.
To máte pravdu, z osmi rozstřelů jsme vyhráli dva. Doufám, že se to s nástupem nového ročníku změní. Anebo ještě lépe, když budeme radši vyhrávat v normální hrací době.

V soutěži máte docela netradiční začátek, hrajete ze čtyř zápasů třikrát doma.
Zvláštní to je. Prostě budeme muset všechno vyhrát, protože jít hned do minusových bodů v tabulce pravdy by nebylo dobré. Navíc zde v Chrudimi nechceme žádnému ze soupeřů rozdávat body zadarmo.

Jestli se nepletu, zahajujete vy osobně v Chrudimi šestou sezonu. Pokaždé jako týmová jednička?
Já jsem tu chytal už za starší žáky, ale pak jsem přestoupil do dorostu Teplic, pak do Bohemky, a zpět jsem se vrátil až do chlapů, je to pět let. Takže ano, budu tu šestou sezonu. A jestli týmová jednička? Asi ano, dá se to tak říct. První rok v divizi jsme se sice nejprve točili s Petrem Vostradovským, ale on se potom zranil a od té doby chytám stabilně.

A odkud vlastně pocházíte?
Já jsem ze Skutče, takže každý den na tréninky dojíždím. Ale to se již brzy změní. Nedávno jsme tu koupili s přítelkyní byt, tak se snad už v nejbližší době nastěhujeme a já budu moci jezdit na hřiště na kole :-)

Máte nějaký vzkaz pro diváky?
Určitě bych je chtěl na zítřejší zápas pozvat. Budeme se snažit podat dobrý výkon, počasí by mělo vyjít, tak ať si přijdou před tradiční Salvátorskou poutí udělat žízeň. My se je kvalitní hrou pokusíme naladit na dobrou vlnu. Věřím tomu, že vyhrajeme!  Radek Pecina