Poslední tři utkání podzimní části České fotbalové ligy mají před sebou fotbalisté místního MFK. To nejbližší je čeká už v sobotu, kdy v tradičním čase od 10:15 hodin přivítají na domácím stadionu Za Vodojemem mužstvo Strakonic.

Pochvala za Meteor

Domácí fotbalisté okupují s devatenácti body dvanáctou příčku tabulky. Rozdíly mezi jednotlivými týmy třetí ligy jsou však minimální, o to víc Chrudimáky mrzí ztráty z posledních domácích utkání.

První nápravu však fotbalisté zvládli, když v povedeném utkání minulého kola porazili pražský Meteor vysoko 6:1. „To utkání jsme si pochopitelně rozebrali a hráči za něj dostali pochvalu, ale rozhodně teď nemůžeme usnout na vavřínech a musíme se vrátit na zem," varuje chrudimský trenér Pavel Jirousek.

Jeho svěřenci přitom na hřišti předvádí pohledný fotbal a dostávají se do šancí, s jejich proměňováním už to ale v některých zápasech bývá horší. „To je prostě fotbal, díky tomu je to tak krásná hra. Nedá se naučit jako básnička. Vím o našich hráčích, že ty góly dávat umí, ne vždy se jim to ale povede," vysvětluje trenér.

Hlavně nepodcenit!

Sobotního soupeře podle svých slov dobře zná. „Strakonice jsou farmou Českých Budějovic, díky tomu mají ve svém kádru i řadu profesionálních hráčů, kteří se fotbalem živí a mají zkušenosti z první i druhé ligy," přibližuje Jirousek. „Popravdě řečeno mě překvapuje, že jsou v tabulce tak dole," poukazuje na dosavadní výsledky jihočeského klubu. Strakonice totiž ve čtrnácti odehraných zápasech jen jedinkrát zvítězili a se sedmi body se krčí na posledním místě třetiligové tabulky.

Chrudim je tedy i díky výhodě domácího prostředí favoritem a mohlo by se zdát, že z její strany půjde o snadné utkání. Ale právě před podceněním soupeře Pavel Jirousek své svěřence varuje. „Papírové předpoklady mnoho neznamenají, soutěž je natolik vyrovnaná, že může porazit každý každého. Na druhou stranu si určitě nechceme hledat žádné alibi. Nebude to sice snadný zápas, ale naším cílem je jednoznačně výhra, abychom napravili předchozí domácí zaváhání," říká trenér.

Úspěšná chrudimská sestava z utkání v Praze bude muset nejspíš v sobotu doznat minimálně jednu změnu. Zápas na Meteoru totiž nedohrál obránce Pavel Štěpánek. „Jeho start je ve hvězdách, stejně jako start Tomáše Váchy, který chyběl už při zápase v Praze," říká k tomu chrudimský kouč.

Zbývající hráči se do souboje o třetiligové body pustí zítra od 10:15 a určitě půjde o zajímavý fotbal, který by si fanoušci Městského fotbalového klubu Chrudim rozhodně neměli nechat ujít.