Krajský přebor

MFK Chrudim B - Slatiňany 3:0

Miroslav Teplý, trenér rezervy MFK: „Dostihovou terminologií se dá říci, že naše vítězství bylo s přehledem a zadrženě. Z naší strany totiž výkon snesl vysoké měřítko. Od počátku jsme určovali tempo hry a po celé střetnutí nedovolili soupeři prakticky nic. Byli jsme dobře připraveni a dokázali to na hřiště přenést, trpělivou a bezchybnou hrou jsme soupeře přehráli. Mrzí mě jen spousta neproměněných šancí, které jsme si dokázali vytvořit, protože jsme si mohli výrazně vylepšit skóre. Ale i 3:0 není špatný výsledek."

Petr Myška, trenér Spartaku Slatiňany: „Proti rezervě MFK jsme nepodali dobrý výkon, domácí nás prostě přehráli. Když jsme získali míč, hned jsme ho soupeři odevzdali nepřesnou přihrávkou, ale nejhorší bylo, že nebylo ani komu přihrát, protože jsme byli statičtí. Proto mi nezbývá než Chrudimi pogratulovat k zaslouženému vítězství. My se teď musíme pořádně připravit na domácí zápas s Třemošnicí, abychom ho zvládli daleko lépe."

Třemošnice - Hlinsko 0:0, na penalty 7:6

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Pro nás velice důležitý zápas skončil jen ziskem dvou bodů do tabulky, mužstvo bohužel nezopakovalo kvalitní výkon z druhého poločasu v Přelouči. Hlinečtí mají díky živanické farmě ve svém středu výborné fotbalisty (Mocanu, Sůra, Hlouš, Vanžura) a je jen s podivem, že jsou v tabulce tam, kde jsou. Nám v sestavě pro nemoc chyběl Menšík a zraněný Vojta Rychnovský, v útoku ale Menšíka kvalitně nahradil navrátilec ze střížkovské Bohemky Forman. Do dalších kol bude určitě přínosem. Toto utkání se ovšem podobalo spíše zápasům z nižších tříd, nikdo nechtěl chybovat. Znovu se chci ještě zmínit o penaltovém rozstřelu, pro mne nesmyslném. Zpocení hráči sedí nebo stojí v podvečerním chladu ještě dalších 15 minut na ploše, místo toho, aby se šli osprchovat a vydechnout. Přitom pro mnoho diváků je konečný výsledek remízou a penalt se už ani nezúčastňují…"

Jiří Skála, trenér FC Hlinsko: „Ani pod Železnými horami jsme nevystoupili ze šedě a mizérie podzimních utkání. Věděli jsme, že nás zde čeká souboj o šest bodů, ale hra hlavně v první půli tomu vůbec nenasvědčovala. Celkový výkon obou týmů byl tristní a odpovídal jejich současnému postavení v tabulce. Nechci komentovat nařízené provádění pokutových kopů, ale názor na ně mám takový, že ten, kdo tuto variantu při remíze stanovil, nedbal na zdraví hráčů. Všichni jsou po devadesáti minutách propoceni a unaveni a musí nastoupit k exekucím penalt. A to přijdou ještě chladnější, deštivé dny…"

1.A třída

Načešice - MFK Chrudim C 4:1

Rostislav Kučera, trenér Mezilesí Načešice: „Z mého pohledu šlo o zaslouženou výhru, bylo vidět, že kluci chtěli to dnešní vítězství konečně urvat. Na hřišti jsme nepůsobili odevzdaně, naopak disciplinovaným výkonem ve všech řadách jsme si konečně došli pro tři body. Rád bych vyzdvihl výkon nestárnoucího Jirky Petříka, který přinesl do naší obrany klid, a David Svoboda konečně odvedl to, co od něj očekávám. Na druhou stranu mě mrzí, že jsme vlastní lajdáckostí přišli v závěru o čisté konto. Příští týden nás čeká těžká písemka v Horním Jelení, ale pokud navážeme na dnešní výkon, neměli bychom odtud odjet s prázdnou."

Martin Škrha, vedoucí mužstva MFK Chrudim C: „Domácí nás předčili ve všech směrech. Nám nevyhovoval špatný terén, ale schovávat se za to nechceme. Máme před sebou ještě hodně zápasů, a tak musíme být stále trpěliví. Někteří hráči se již herně zlepšují, a to je pro nás pozitivní. Gratuluji Načešicím k zisku tří bodů."

Pomezí - Luže 2:1

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: „Vstup do zápasu se nám vydařil, byli jsme aktivní, ale nic z toho nevytěžili. Po dvaceti minutách domácí srovnali hru a dostávali se po standardních situacích k brankovým příležitostem, které skvěle likvidoval brankář Schmeiser. Přesto, že nás gólman držel i po změně stran, ujali se domácí vedení a poté z pokutového kopu rozhodli o zaslouženém vítězství. V závěru jsme sice snížili a Pomezí trochu přitlačili, vyrovnat se nám už ale nepodařilo."

Heřmanův Městec - Litomyšl 1:1, na penalty 5:4

Jaroslav Holeček, trenér Jiskry Heřmanův Městec: „Litomyšl přijela v kompletní sestavě a předvedla se jako velmi kvalitní a disciplinovaný soupeř. Přiznám se, že jsme měli z utkání velké obavy, protože jsme se v týdnu prakticky nesešli, a to z důvodu chřipkové virózy + škola a pracovní povinnosti. Vstup do zápasu se nám ale povedl a hned v první minutě jsme šli do vedení krásnou střelou Straky. Náskok jsme udrželi do poločasu, byť si soupeř několik šancí vytvořil. Ovšem ten kolotoč, co hosté začali předvádět v druhé půli, to jsme tu nezažili ani o Bartolomějské pouti. Litomyšl byla ve všech směrech lepší a v 60. minutě zaslouženě vyrovnala. V penaltovém rozstřelu jsme pak byli ti šťastnější."

1.B třída

Starý Mateřov - Proseč 2:2, na penalty 1:3

Petr Macháček, hrající asistent trenéra FK Proseč: „Z Mateřova jsme si měli odvézt tři body, protože jsme byli po většinu utkání lepším mužstvem. Bohužel jsme neproměnili několik šancí, dokonce ani pokutový kop, což se nakonec ukázalo jako klíčový moment celého zápasu. Ale i takový je někdy fotbal, rozhodně nehodlám nikomu nic vyčítat. Naopak si cením toho, že jsme v 1. poločase za nepříznivého stavu byli schopni rychle zareagovat, semknout se a přepnout na jiný rychlostní stupeň. V zápase podali kvalitní výkon Dvořák, Koutný a Menc."

Rohovládova Bělá - Stolany 3:1

Zdeněk Hluchník, trenér SK Stolany: „Domácí byli fotbalovější. My jsme k zápasu přistoupili trochu laxně, hráči neplnili to, co jsme si v kabině řekli. Před koncem poločasu jsme jako již tradičně inkasovali první gól. Po změně stran hrála Rohovládova Bělá odzadu a spoléhala, že výsledek uhraje. My brankou Beneše vyrovnali, jenže pak jsme inkasovali druhý gól z pokutového kopu, k čemuž se nebudu vyjadřovat. Tento moment nakonec rozhodl o naší porážce. Musím ale přiznat, že domácí vyhráli zaslouženě, když si vypracovali více gólových šancí. Nám chyběl vykartovaný Vácha, kterému by tento zápas vyhovoval."

Sruby - Nasavrky 4:2

Luboš Dostálek, trenér FK Nasavrky: „Z našeho výkonu ve Srubech jsem zklamaný. Byli jsme nedůrazní v soubojích a málo aktivní ve hře dopředu, z čehož pramenilo velké množství nepřesných přihrávek. I přes takto mizerný výkon jsme ale ke konci sahali po bodu, když nám zřejmě uspokojení domácí dovolili snížit na 3:2 a my chvíli nato neproměnili vyloženou šanci. Ale remíza by po předvedených výkonech byla pro domácí nespravedlivá."

Hlinsko B - Řečany 1:3

Miroslav Bouška, člen výboru FC Hlinsko: „Opět jsme odehráli utkání, kde jsme neproměnili první brankovou příležitost a pustili tím soupeře do snadného vedení. Neoprostili jsme se od fatálních chyb, za které zatím ve všech zápasech tvrdě platíme."

Chroustovice - Sezemice 0:2

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „K utkání jsme nastupovali s vůlí konečně zvrátit nepříznivé výsledky, které nás pronásledují, bohužel se nám to nepovedlo. Jedná se již o naši čtvrtou porážku v řadě, a tato hodně mrzí, protože Sezemice rozhodně nebyly soupeřem, který by se nedal porazit. Vzhledem k průběhu utkání by konečnému výsledku více slušela remíza." (rp, dom)