Na slovíčko s trenérem Pavlem Jirouskem

Máte za sebou tři poměrně úspěšné sezóny v divizi C – předloni třetí, vloni a letos druzí, nakonec z toho nyní bude ČFL. Co na to říkáte?
Jako trenér bych měl samozřejmě chtít jít se svými svěřenci výš a výš, je ale otázka, abychom na to byli připraveni. Vždycky je složité, když se mančaft oslabuje a nejlepší hráči odcházejí výše, to je složité pomýšlet na vyšší soutěže. Není možné si myslet, že každý rok vyjde pět, šest výborných hráčů z dorostu. Poslední dobou se to docela dařilo a byl jsem za to rád. Je určitá devíza tohoto klubu, že se do kádru dospělých daří postupně zapracovávat mladíky, kteří se usazují v základní sestavě. Je to určitě ocenění pro všechny mládežnické trenéry a celkově pro klub, že se to tady dělá správným směrem.

K jakým změnám v kádru došlo nebo dojde a na kom chcete v dalším ročníku stavět?
V létě nám odešel do ligového Hradce Králové Tomáš Malinský, což mě lidsky těší a bude ještě víc, když se mu bude dařit, ale pro tým to je určitě ztráta. Do týmu naopak přišel na hostování „staronový“ hráč Tomáš Dostálek, který od nás před třemi lety odešel do Liberce, a rovněž z Liberce Ondřej Kesner. V dalším ročníku budeme stavět na domácích hráčích nebo hráčích, kteří prošli naším klubem, což jsou mimochodem všichni vyjma Ondry Kesnera, a to je určitě trochu rarita. Stavět budeme na týmovém pojetí.

Jedna ze změn v novém ročníku bude to, že se mistrovská utkání budou hrát na hřišti U Vodojemu. Co této změně říkáte?
Změnu hřiště nepodceňuji, bude nám možná chvíli trvat, než se budeme cítit opravdu jako doma. Věřím ale ve větší podporu diváků. Chtěl bych, aby nám fandili, vytvořili kulisu a pomáhali vytvářet tlak i na soupeře.

Na jaký fotbal se mohou fanoušci těšit a jaký má mužstvo před startem v ČFL cíl?

Do soutěže jdeme s pokorou. Jako nováček chceme udržet soutěž, ukázat, že fotbal umíme hrát, a také dát našim mladíkům možnost výkonnostně růst v lepší soutěži. Moje přání je, aby si cestu na stadion našlo co nejvíce fanoušků, kteří by pomohli hráčům vybojovat a uhrát co nejvíce bodů a předvádět hru, za kterou se budou rádi vracet.

Městský fotbalový klub Chrudim

Městský fotbalový klub (dále jen MFK) Chrudim se na fotbalové mapě objevil k 1. červenci 2011, ale není žádným nováčkem: vznikl sloučením dvou úspěšných chrudimských fotbalových klubů AFK Chrudim a SK Chrudim a navazuje tak na více než stoletou úspěšnou historii fotbalu v Chrudimi.
MFK Chrudim je v současné době největším fotbalovým klubem ve městě i okrese Chrudim a jedním z největších v Pardubickém kraji. Sezonu 2011/2012 začne MFK Chrudim s celkem 19ti družstvy. Bude mít tři mužstva dospělých, čtyři družstva dorostu, pět družstev žáků a sedm družstev přípravek.

Mužstvo „A“ dospělých bude startovat v České fotbalové lize, třetí nejvyšší soutěži v republice, do které se Chrudimští vrací po sedmi letech. Česká fotbalová liga je mimochodem nejvyšší soutěží dospělých, která se momentálně hraje v Pardubickém kraji.

„B“ mužstvo dospělých bude startovat v krajském přeboru, který je nejvyšší soutěží v kraji, a mužstvo „C“ dospělých bude startovat v 1. A třídě, kterou chrudimští hráči vybojovali v loňské sezoně.

Co se týká kategorií mládeže, MFK Chrudim je opakovaným držitelem statutu Sportovního střediska mládeže (SpSM) a Sportovního centra mládeže (SCM). Z toho titulu je automaticky účastníkem nově vzniklých nejvyšších soutěží mládeže, které bude v sezoně 2011/2012 také hrát.
Možná by bylo dobré pro zajímavost připomenout, že za MFK Chrudim bude v nadcházející sezoně startovat více než 300 hráčů, z toho v mládežnických družstvech MFK Chrudim více než 250 hráčů.

MFK Chrudim bude hrát svoje fotbalová utkání na obou fotbalových stadionech v Chrudimi. Na Městském stadionu v Novoměstské ulici (dřívější působiště SK Chrudim) budou svá utkání hrát všechna mužstva dospělých, na Letním stadionu v ulici V Průhonech (dřívější působiště AFK Chrudim) se budou hrát utkání mládežnických družstev.

MFK Chrudim vede do nadcházející sezóny desetičlenný výkonný výbor ve složení: Jan Čechlovský (předseda klubu), Aleš Kubát a Ladislav Libý (místopředsedové klubu), Tomáš Linhart (sportovní manažer), Martin Škrha (generální sekretář), Vojtěch Čižinský, Jiří Hlavatý, František Lankaš, Josef Mrkva a Ludvík Zajíc (členové VV).

Klubové barvy MFK Chrudim jsou černá, červená a bílá. Stejné barvy nese i klubové logo, v jehož středu je umístěn znak města Chrudimě.

Z historie i současnosti
V pátek vychází a v sobotu při prvním mistrovském utkání bude možné získat barevný sborník MFK Chrudim 2011/2012. Byl sestaven a vydán u příležitosti vzniku Městského fotbalového klubu Chrudim. V připraveném sborníku najdou čtenáři ohlédnutí za začátky fotbalu v Chrudimi, zaznamenání důležitých mezníků z historie obou chrudimských fotbalových klubů, připomenutí zajímavých jmen hráčů působících v Chrudimi, ale také celou řadu rozhovorů s trenéry i hráči a představení jednotlivých družstev aktuálně působících pod hlavičkou MFK včetně sestav a rozpisů utkání.

Rezervní mužstva dospělých MFK

Společná soupiska hráčů:
Beneš Tomáš, Berner Tomáš, Částka Vojtěch, Fabián Richard, Harenčák Jakub, Hlavatý Jan, Holub Martin, Hýsek Jan, Janata David, Kopp Zdeněk, Korbel Jan, Koreček Lukáš, Kříž Jakub, Kysela Lubomír, Lankaš David, Linek Petr, Lištván Jan, Livora Vít, Marek Lukáš, Merkl Lukáš, Merkl Ondřej, Mervart Tomáš, Michalec Roman, Mládek Vojtěch, Molnár Lukáš, Naď Lukáš, Rahimič Mirza, Richter Lukáš, Rosůlek Jan, Svoboda Tomáš, Šebek Martin, Tejnecký Daniel, Vácha Tomáš, Zdražil Petr, Zelinka Daniel, Zjevík Marek.

Realizační tým „B“ mužstva:
Ivan Kopecký – trenér, Josef Mrkva – asistent trenéra, Martin Škrha – vedoucí mužstva.

Realizační tým „C“ mužstva:

Jiří Hlavatý – trenér, Josef Mrkva – asistent trenéra, Jiří Havel – vedoucí mužstva.