Hostující celek, který je farmou Dukly Praha, v minulé sezoně dlouho vedl třetí nejvyšší soutěže, ale v závěru mu došel dech a obsadil až třetí místo za Vltavínem a Kolínem. Na špici tabulky se Kunice chtějí pohybovat i v nadcházející sezoně, proto se netají přáním připsat si nějaký bodový zisk hned v Chrudimi.

Vzájemná bilance obou soupeřů je zatím bodově vyrovnaná. V sezoně 2011/12 uhrál tehdejší chrudimský nováček v Kunicích bezbrankovou remízu a na závěr ročníku, kdy vybojoval nečekané prvenství v ČFL, vyprovodil Kunické porážkou 4:1. V loňské sezoně nejprve MFK prohrál v Kunicích 1:3 a na jaře uhrál doma remízu 1:1.

V letním přípravném období uhrál MFK tyto výsledky: s hradeckými „votroky" 0:3, s juniorkou Hradce Králové 0:0, v Kutné Hoře 2:0, se Živanicemi 4:1, v Zábřehu na Moravě 1:0 a se Dvorem Králové 3:2.

Generálka s divizionářem z města safari ale chrudimského trenéra Pavla Jirouska příliš nenadchla. „Zápas měl na můj vkus příliš vlažné tempo a nelíbila se mi hlavně hra středové řady. Výkon některých hráčů mě příliš neutvrdil pro zařazení do základní sestavy, kterou nosím v hlavě," hodnotil kouč, který se navíc potýká s nepříjemnými zlomeninami dvou žeber.

Nezbývá, než věřit, že se naplní rčení „nevydařená generálka zdařilá premiéra."

Úspěchu domácích fotbalistů by mohla napomoci i vyhlášená odměna od mecenáše klubu Ivana Hoffmanna, který slíbil střelci prvního gólu MFK opět špičkové švýcarské hodinky, určené i pro jezdce Formule jedna. Na jaře je získal po utkání s Vltavínem (3:1) obránce Jiří Adámek. Komu se to poštěstí tentokrát?