„Po podzimní části panuje v Načešicích s umístěním velká spokojenost. Vždyť na začátku podzimních bojů bylo naší prioritou co nejdříve se vzdálit chvostu tabulky,“ říká pro náš Deník tiskový mluvčí a zároveň vedoucí mužstva Vlastimil Jirásek.

„Po podzimu jsme uhráli přijatelný bodový zisk a konečná třetí příčka je vynikající. Zimní přípravu zahájíme 2. ledna, přátelská utkání jsou zatím v jednání. Vedení týmu bude i nadále pracovat ve stejném složení, trenér Rostislav Kučera, hrající asistent Rostislav Pilný a vedoucí mužstva moje maličkost. Ještě na závěr bych chtěl zmínit, že naše domácí zápasy navštívilo 730 diváků! Jsme ale rádi, že i u soupeřů jsme cítili diváckou podporu, za což chceme našim fanouškům poděkovat,“ vysekl poklonu Jirásek.


Kanonýry jsou oba Michalové


Co se týče střelecké tabulky, tak nejpilnější jsou v tomto směru Třemošničtí (32 branek), hned za nimi se 30 úspěšnými trefami jsou Načešice a Moravany. V týmu Mezilesí patří mezi kanonýry Michal Svoboda – 10 gólů a Michal Tamchyna jich vstřelil 8. Třemi góly pomohl mužstvu Jan Hladina, po dvou gólech zaznamenali Martin Chmelík a Miloslav Jirásek.

Je rovněž zajímavé, že nejlepší načešický střelec Svoboda patří rovněž ke „zlým mužům“ týmu, když jako jediný uviděl červenou kartu, navíc mu rozhodčí udělili čtyři karty barvy okru. Stejnou porci žlutých karet – čtyř, obdrželi Martin Chmelík a Jiří Petřík.

Třikrát se žlutilo u hráčů Michala Tomčíka a Radka Chmelíka. Největší návštěva byla během podzimních domácích utkání na derby s Třemošnicí a týmem Moravan – shodně po 160 diváků. Utkání Načešických „venku“ sledovalo nejvíce diváků na SK Chrudim a v Heřmanově Městci (vždy po 250), v Dolním Újezdě 150.


Běh podzimních zápasů


Načešice v premiéře přivítali Morašice, zvítězily gólem Tamchyny 1:0. První cesta „ven“ zamířila do Dolního Újezdu, kde došlo k dělbě bodů za 2:2 (M. Jirásek, Tamchyna). Následovalo první okresní derby s Třemošnicí 1:1 před pěknou návštěvou, bod domácím zajistil D. Jirásek.

Načešičtí byli na vítězné vlně. V Chocni s „béčkem“ vyhráli 4:1 (Hladina 2, M. Jírásek, R. Chmelík), stejným výsledkem „vyřídili“ doma Litomyšl (Tamchyna 3, Tomčík) a nezastavil je ani Semanín, odkud se hosté vraceli s vítězstvím 3:1 (Tamchyna, M. Chnelík, Svoboda). V sedmém kole došlo k souboji druhých, neporažených Načešic s vedoucím celkem Moravan.

Skvělá návštěva však viděla rozčarování a nečekaně vysokou porážku svého mužstva 1:4 (Tamchyna). Na další domácí derby se Sp. Slatiňany proto již přišlo „jen“ 80 diváků, kteří nakonec viděli bezbrankovou dělbu bodů. Černá série Načešic byla dovršena v Chrudimi Za Vodojemem, kde domácí SK vyhrál 4:1 (Svoboda z pen.). Po těchto třech ztrátách klesl tým Mezilesí na šestou příčku.

Nakonec zvedl hlavu, dosáhl čtyř vítězství v řadě a posunul se opět tam, kam zřejmě patří: do špičky I. A třídy. Se Starým Hradištěm 1:0 (Svoboda), v Prachovicích 4:2 (Svoboda 2, Pilný, M. Chmelík), s Valama 7:3 (Svoboda 4, Tamchyna, M. Chmelík) a nakonec derniéra v Heřmanově Městci 1:0 (Svoboda).

Takže celkový součet ze 13 poodzimních utkání: 8 – 3 – 2, skóre 30:19 a 27 bodů. Na druhou Třemošnici ztráta tří, na vedoucí SK Chrudim pět bodů. Proto ta oprávněná spokojenost.


Zmínka o dalším triu


Heřmanův Městec skončil šestý s bilancí 7 – 2 – 4, skóre 27:14 a 23 bodů, sedmé Slatiňany zaknihovali 4 – 6 – 3, skóre 20:17 a 18 bodů, 14. Prachovice s bilancí 1 – 1 – 11, skóre 9:50 a 4 body.

Co zajímavého přinesla všechna podzimní kola I. A třídy vám přineseme v následujících vydáních našeho Deníku.

JAROMÍR DOLEŽAL