1. AFK Chrudim – Horní Měcholupy. Náš tým zřejmě nečeká lehké utkání, vždyť soupeř z předměstí Prahy obě úvodní dvě utkání vyhrál. Přesto si myslím, že naší snahou bude odčinit porážku z Převýšova a tedy naplno zabodujeme. Tip: 1.

2. Hlinsko – Lanškroun. Hlineckým se podařil vstup do soutěže natolik, že věřím, že tento tým s vyššími ambicemi bude ve vítězné cestě pokračovat. Tip: 1.

3. Načešice – Třemošnice. Nováček z Třemošnice se zatím jeví ve velmi dobrém světle a ve svých solidních výkonech bude jistě pokračovat i v tomto okresním derby. Domácí naopak neradi před svým publikem body rozdávají, proto to vidím na remízu. Tip: 0.

4. Staré Hradiště – Heřmanův Městec. V tomto duelu dvou sousedů v tabulce očekávám vyrovnaný souboj, což napovídá i to, že oba soupeři mají po vítězství a porážce. Nyní si na své konto připíší remízu. Tip: 0.

5. Prachovice – Valy. Domácí v úvodních dvou kolech nevstřelili žádnou branku, jsou bez bodů, a proto také na chvostu tabulky. Bez gólů se nevyhrává a nemyslím, že v tomto utkání tuto kolonku nějak rapidně zvýší. Proto předpokládám, že z vítězství se budou radovat hosté. Tip: 2.

6. Slatiňany – Dolní Újezd. Opět půjde o vyrovnaný souboj, ve kterém se domácí nováček soutěže bude snažit uhrát své první vítězství. Ale zkušený soupeř mu plný bodový zisk nedaruje, takže se body budou dělit. Tip: 0.

7. SK Chrudim B – Hlinsko B. Hlinečtí naposledy porazili rezervu AFK, tentokrát u Vodojemu ve vyrovnaném utkání budou myslím šťastnější domácí, kteří se zaradují z prvního vítězství ve vyšší soutěži. Tip: 1.

8. Rozhovice – Kameničky. Domácí fotbalisté sice nyní odjeli z Holic s porážkou, ale v premiéře na svém hřišti dokázali svoji sílu, kdy nastříleli Mikulovicím devět gólů. Rozhovičtí potvrdí pořekadlo „můj dům – můj hrad“ i v tomto případě a soupeři připraví první letošní porážku. Tip: 1.

9. Prosetín – Přelouč. Souboj dvou vedoucích týmů tabulky by mělo dávat záruku kvalitního fotbalu. Prosetínu v loňském ročníku unikl postup do I. A třídy o šest bodů, když z druhé příčky postoupily Slatiňany. Pokud chce tento tým i letos bojovat o příčky nejvyšší, musí doma v tomto těžkém duelu obstát. A já mu věřím. Tip: 1.

10. H. Městec B – Skuteč.
Shodou okolností na sebe narazí dva týmy, které uzavírají peloton čtrnácti týmů nejvyšší okresní soutěže – přeboru. Překvapuje to hlavně u Skutče, která po sestupu z krajského přeboru se přihlásila až do okresu. Předpokládám, že nezaboduje ani na hřišti v Bažantnici, kde se domácím většinou daří. Tip: 1.

Supertrefa: 25

V premiérové nápovědě uhodl Radek Teplý šest správných výsledků, což představuje osm bodů.

JAROMÍR DOLEŽAL