Bohemians 1905 – Hradec Králové. „Klokani“ si zaslouženě vybojovali návrat do první ligy a před svými věrnými fanoušky si nebudou chtít pokazit reputaci. Tip: 1.

Kolín – AFK Chrudim. Teď už bydlím v Chrudimi, takže samozřejmě fandím „afrkáčům“. Ti mají napravovat blamáž z domácího debaklu s Týništěm 2:5, a tak to odnese tým z Kmochova města. Ten ovšem mohutně finišuje, aby nahradil ztrátu deseti bodů, které mu byly odečteny za korupci v ČFL. Tip: 2.

Lanškroun – Hlinsko. Hlinečtí mají tradičně lepší jaro, ještě by mohli zaútočit na medailovou pozici, a tak by měli na hřišti soupeře, který neměl záchranářské starosti jen kvůli slabým výkonům Stolan a Skutče, vyhrát. Tip: 2.

Stolany – AS Pardubice. Stolanům už o nic nejde, Černý Petr“ připadl Skutči, a tak mohou hrát v pohodě. Ta se projevila již před týdnem, kdy prohrály na hřišti lídra v Ústí nad Orlicí jenom 1:2. Tip: 1.

SK Chrudim – Načešice. V derby I. A třídy mezi sousedy na třetím a čtvrtém místě tabulky podle mě rozhodně domácí prostředí u Vodojemu. Tip: 1.

H. Městec – St. Hradiště. Soupeř z Pardubicka by rád udržel druhé místo tabulky, ale domácí Jiskra si chce vylepšit současnou šestou příčku. Ještě nemám v tipech žádnou plichtu, tak bych se k ní přiklonil v tomto případě. Tip: 0.

Prachovice – Moravany. Prachovický Holcim udělal minule důležitý krok k záchraně výhrou v Rychnově, ale potřebuje ji potvrdit i nyní v domácím prostředí. Pokud bude mít svůj den opět kanonýr Budinský, tak by se to mohlo podařit. Tip: 1.

Rozhovice – Prosetín. Zápas dvou soupeřů ze špice tabulky I. B třídy byl měl vyznít lépe pro hosty, kteří mají kvalitnější kádr a venku se jim docela daří. naopak Rozhovičtí na jaře doma ztratili body několika remízami a tentokrát vyjdou úplně naprázdno. Tip: 2.

Slatiňany – Třemošnice. Tohle je ten správný sázkařský oříšek. Domácí Spartak by rád připravil suverénnímu lídrovi od Železných hor první porážku v soutěži, ale ten má naopak motivaci nulovou bilanci na kontě proher udržet po celý ročník. Pikantní na tomto souboji je i fakt, že trenér Třemošnice Miroslav Teplý je ze Slatiňan. Přesto se přikláním mírně na stranu Spartaku. Tip: 1.

SK Chrudim B – Luže. Rezerva „eskáčka“ si loňský postup zopakuje i letos primátem v okresním přeboru. V tomto zápase to ovšem nebude mít jednoduché, protože posílená Luže se na jaře zlepšila. Je ale otázkou, jestli za ní bude moci už nastoupit Marek Kopecký, který se zranil při utkání za futsalový Era–Pack. Tip: 1.