AFK Chrudim B – Načešice. Lídr tabulky I. B třídy už má sice prakticky jistý postup, ale určitě nebude chtít prohrát. Mladíci z rezervy AFK se budou chtít jistě vytáhnout, ale vidím to spíše pro hosty. Tip: 2. Správná trefa: 1:3 (0:1).

Týniště – AFK Chrudim. Domácí nebudou chtít ztratit body na vlastní půdě a myslím, že se jim to povede, i když Chrudimští podávají venku solidní výkony. Tip: 1.

Dobříkov – Hlinsko. Tým z Vysočiny předvádí poslední dobou velmi dobré výkony a bude chtít potvrdit druhé místo v tabulce krajského přeboru. Případným vítězstvím mohou Hlinečtí pomoci dalším ohroženým týmům z Chrudimska. Tip: 2.

Polička – Skuteč. To bude podle mne velmi vyrovnané utkání, proto zkusím vsadit remízu. Tip: 0.

Prachovice – Vysoké Mýto. Fotbalisté domácího Holcimu po minulém debaklu 0:6 v Dobříkově zřejmě už svoji snahu o záchranu v krajském přeboru vzdali, takže předpokládám, že neuspějí ani v duelu s nevyzpytatelným soupeřem. Tip: 2.

Morašice – SK Chrudim. Morašice se budou chtít udržet v I. A třídě. V domácím prostředí proto vyhrají, i když chrudimské ,,Eskáčko“ na jaře podává velmi dobré výkony a v minulém kole vyhrálo dokonce na hřišti druhého týmu tabulky. Tip: 1.

Kameničky – Slatiňany. Samozřejmě věřím svému mančaftu. Uděláme všechno pro vítězství a záchranu v krajské soutěži, takže papírový favorit u nás vyjde naprázdno. Tip: 1.

Horní Jelení – Třemošice. Horní Jelení doma před svými bouřlivými fanoušky příliš neztrácí a vytáhne se i na druhou Třemošnici. Tip:1.

Bítovany – Svídnice. Derby okresního přeboru vidím na dělbu bodů. Podle postatvení v tabulce jsou sice favorizovaní domácí, ale hosté ve vyrovnané tabulce ještě nemají jistotu záchrany, takže budou mít zřejmě větší motivaci a uhrají remízu. Tip: 0.

Slatiňany B - Orel. Opravdové sousedské derby, k nemuž mohou hosté v rámci rozcvičky přijít pěšky. Předpokládám, že tři body získá rezerva Spartaku. Tip: 1.

(as)