V rámci okresního kola Poháru České pošty nastoupí v neděli od 17 hodin zdejší fotbalisté proti svému sousedovi z Nasavrk. Utkání bude pikantní především pro dvojici ctětínských trenérů Petra Jeníčka a jeho asistenta Romana Mikeše. Ti totiž za sebou mají dlouhou štaci právě v sousedním městečku, kde 12 let trénovali tamní žáky.

Série devíti výher

„Snažili se nás nedávno přetáhnout zpátky, ale i když si jejich nabídky vážíme, nechceme utíkat od rozdělané práce ve Ctětíně," říká k tomu hlavní trenér Petr Jeníček. „Nedělní zápas bude pro nás oba pochopitelně pikantní záležitostí, i když jim nám jasné, že o výsledek příliš nepůjde," dodává Jeníček, se kterým jsme se ohlédli za uplynulou úspěšnou sezonou v Tatranu Ctětín.

Za Jeníčkem i jeho asistentem stojí v Tatranu opravdu kus práce a hlavně výsledky. „Po příchodu z Nasavrk jsme ve Ctětíně našli dobrou partu kluků, která se snaží plnit naše představy a jsme rádi, že se nám podařilo hned první rok postoupit do III. třídy," pochvaluje si Jeníček.

„Navíc si velmi ceníme toho, že druhé místo, o kterém jsme tušili že bude postupové, jsme si zajistili už čtyři kola před koncem soutěže. Pomohla nám k tomu série 9 zápasů bez porážky." V rámci sezony zažili ale i méně příjemné chvilky. „V závěru soutěže se nám postupně zranilo 5 hráčů základní sestavy, takže jsme sezonu dohrávali s torzem týmu," vzpomíná Jeníček.

Místo zápasu výběh

Přípravu na novou sezonu zahájili ve Ctětíně ve středu 18.7. prvním tréninkem a od 20.7. do 23.7. absolvoval tým soustředění v Janských Lázních na chatě Chudobka. „Tréninky probíhaly třífázově, převážně na hřišti v Černém Dole. V témže městečku jsme využívali regeneraci v hotelu Aurum, kam jezdí mimo jiné i SK Hradec Králové. Jen nás mrzelo, že nám pro vydatný déšť odpadl zápas s Tatranem Hostinné, místo kterého jsme absolvovali výběh na Černou Horu," přibližuje ctětínský lodivod průběh letního soustředění a doplňuje: „Týden po návratu ze soustředění jsme sehráli přípravný zápas s Kočím, které jsme vyhráli 6:3."

Kádr se nemění

A jaké má se svým týmem plány do nového ročníku? „Cíle pro nový ročník se budou odvíjet od zdravotního stavu našich klíčových hráčů, kteří nám chyběli jak na konci minulé sezony, tak i v dosavadní přípravě na tu následující. Určitě se ale budeme snažit udržet III. třídu ve Ctětíně i pro další soutěžní ročník."

K tomu chce trenérské duo Jeníček Mikeš využít osvědčenou sestavu. „Budeme pracovat se stejným kádrem, který tvoří převážně odchovanci klubu. Jsme rádi, že se nám podařilo prodloužit hostování brankáře Luboše Nováka z SK Svídnice a bývalého kapitána FC Nasavrky Josefa Štěpána."

Jak jsme již zmínili v úvodu, první ostrý test na nový ročník čeká Ctětín v neděli na domácím hřišti proti sousedním Nasavrkám v rámci okresního kola Poháru České pošty. Pro doplnění dodejme, že jeho II. kolo má na programu ještě utkání Zaječice Horní Bradlo (SO od 18 hodin) a Křižanovice Proseč (NE od 17 hodin).