Přiznám se, že když jsem si s tímto nápadem začal v duchu pohrávat, trochu jsem se obával, aby bylo po třech čtyřech kolech o čem psát. Jak ale všichni „blázni kulatého nesmyslu" (stejně jako já) vědí, svět fotbalu je nekonečný, což se potvrdilo i v právě skončeném čtvrtém kole.

Na špici hned čtveřice týmů

V okresním přeboru se situace pěkně zamotává, hned čtveřice týmů je na špici tabulky v jednom bodě, a to je pro průběh soutěže jen a jen dobře. Zdá se, že každé mužstvo může klopýtnout a favorizované týmy Skutče a Stolan nemají vůbec nic jistého. V neděli se o tom přesvědčili v Krouně fotbalisté Junioru Skuteč. Přestože byli favoritem, staré známé pravidlo říká, že v derby toto neplatí, což se plně potvrdilo. A když se k nadšeně bojujícím přidala střelecká „fazónka" Charouse, bylo o první bodově ztrátě Junioru rozhodnuto. Ale Skutečští v tom nejsou sami. Po remíze v Miřeticích přišli o dva body i Tuněchodští, navíc jeden získaný musí brát všemi deseti. Vždyť deset minut před koncem ještě „tekli" o dvě branky.

Na těchto ztrátách tak vytěžily další dva týmy z čela, a to Kameničky a Stolany. První dal pět gólů v Křižanovicích, čímž domácího nováčka poslal až na úplný chvost tabulky, Stolanští zas stejným výsledkem přejeli Rozhovice. Na této výhře se opět výrazně „podepsal" kanonýr Luboš Dostál, autor hattricku. S devíti vstřelenými brankami se tak vyšvihl do čela Soutěže o nejlepšího střelce okresu (psali jsme o ní v sobotu). Chrast doma poměrně snadno porazila Prachovice a po špatném úvodu se rozehrává.

Naopak Zaječicím jako by docházela šťáva. Že se k domácímu utkání sejde jen 11 hráčů mě docela překvapilo, což samozřejmě na rozjetou Svídnici, která doposud prožívá výborný podzim, nestačilo. Zajímavý souboj viděli diváci v Holetíně. Derby s Vítanovem vítěze nepřineslo, ale deset branek v zápase se jen tak nevidí. Letošní první radosti se dočkali v Ronově nad Doubravou, když v bitvě o „Černého Petra" tabulky udolali Svratouch. Ten (i když má páteční domácí dohrávku s Miřeticemi k dobru) je tak s Křižanovicemi a překvapivě i Rozhovicemi na pouhém jednom bodě.

Šlágr kola pro Dřenice

Třetí třídou doposud „hýbou" dva celky Rosice a Dřenice. Jejich vzájemná „bezejmenná" remíza z druhého kola tak dostává na významu. Jiné body totiž ještě ani jeden z nich neztratil, přitom soupeře neměly z nejslabších. Rosice si po vítězství nad Kočí vyšláply v sobotu i ve Slatiňanech na tamní rezervu, čímž jí připravily první prohru v sezoně. Dřeničtí zas v zápase kola přestříleli neporažený Hrochův Týnec. Tatran letos ještě neinkasoval, a že zde obdrží pět „fíků" asi nečekal. Přitom utkání měl rozehrané dobře, ale poslední nepovedená čtvrthodinka mu zlomila vaz.

V závěsu za těmito dvěma týmy jsou na špici tabulky ale i fotbalisté Kočí, po hubené jednobrankové výhře s rezervou Heřmanova Městce zajištěné ostrostřelcem Fantlem si ale asi zhluboka oddechli. Nenápadně se v čele drží ale i Horní Bradlo, které výhrou v Bořicích ukázalo, že se s ním asi letos musí počítat.

Prvních bodů se dočkali v Orli, když domácí proti Ctětínu zřejmě již museli… Remízou s rezervou Miřetic ale vymazali nulu v kolonce bodů v tabulce i Trhovokameničtí. A tak jediným týmem, který ještě letos nepoznal pocit neprohry, jsou Bítovany. V sobotu neměly k bodu daleko, ale Rváčovu zajistil šťastnou výhru futsalový gólman Era-Packu Chrudim Olinha. V jeho kádru navíc nastoupil i kouč desetinásobných mistrů ČR Daniel. A proti brazilským kouzelníkům by to měl těžké asi každý mančaft v soutěži.

Rezerva Kameniček bez ztráty kytičky

Čtvrtou třídu zatím jasně ovládá rezerva Kameniček. Tuněchodskému béčku dala „bůra", ale dle domácího zpravodaje mohla být výhra klidně i dvouciferná. Činili se též střelci v Načešicích a Nasavrkách, když obě střetnutí skončila shodně 6:2 pro domácí. Načešičtí se tak po třech remízách letos konečně dočkali vítězství. Výhra Nasavrk zas vrátila mužstvo na špici tabulky, kterou po sedmigólové nakládačce v minulém kole v Luži opustilo.

Nečekaně vysoko se drží ale i Bojanov, a tak jsem jeho příští zápas s rezervou Načešic zařadil (netradičně ze 4. třídy) do Tip ligy. Derby Ronova B se Žlebskými Chvalovicemi skončilo podle očekávání výhrou domácích, čímž hosté zůstali společně s Městcem přikováni na dně tabulky, a to bez bodového zisku.

Hned se lépe hraje

Závěrem dnešního komentáře se musím zastavit u diváků. Ti tentokrát návštěvou na zápasech mile překvapili nejednoho pokladníka či výběrčího. Měli k tomu příznivé podmínky jednak slušné počasí, za druhé se hrála řada derby a za třetí jejich návštěvě nahrávaly i poutě či posvícení. Ale že jich bude tolik, mile potěšilo i mne. A určitě se v takovéto atmosféře hraje lépe i samotným fotbalistům.

Proto musím jmenovitě vypsat návštěvnost alespoň těch utkání, která se ke mně donesla: Zaječice 230, Holetín 210, Krouna 200, Ronov B (IV. třída) 120 diváků. Smekám!

Proto mne jako chrudimského patriota mrzí, že se na zápas ČFL MFK s Vyšehradem sejde „jen" 315 nejvěrnějších… Přitom o kvalitě fotbalu asi nemá cenu spekulovat, a to ani když se toto střetnutí Chrudimi vůbec nepovedlo. Ale holt MFK si asi své „posvícení" už vybral v zápase se Slávií.

RADEK PECINA