V průběhu letní přípravy „afrkáči“ vyhráli v Hradci Králové nad svým nejbližším soupeřem 4:1, ale trenér AFK Pavel Jirousek si je vědom, že zopakovat podobný úspěch bude těžké: „Hodně jsme na sebe v úvodu upozornili, a tak soupeř zřejmě využije maximum možností posílit se hráči z kádru druholigového A týmu. Ale i s tímto vědomím jedeme k utkání s cílem pokračovat v dosavadním úspěšném tažení a pokud možno bodovat naplno. Připravujeme se jako na každý jiný zápas, i když jsme si vědomi, že rezerva má papírově asi nejkvalitnější tým v soutěži.“

Minule při utkání s čelákovickým nováčkem Pavel Jirousek nuceně absentoval kvůli zraněnému kolenu, tentokrát je už optimistou: „Pokud se mi při pátečním tréninku nic nestane, tak bych měl v Hradci nastoupit. Otazník tak visí jenom nad Luptovským, který má problémy s kotníkem,“ odává hrající kouč AFK Chrudim.

Starosti dělá trenéru Jirouskovi pouze nabitý program dosavadních opor týmu, futsalistů Vladyky a Kopeckého, kteří v pátek absolvovali s mužstvem Era–Packu Chrudim přípravné utkání v polském Chorzowě, v sobotu jsou pozváni na reprezentační futsalový sraz do Brna a v neděli dopoledne by měli patřit tak jako dosud k pilířům AFK. „Oba jsou dost zkušení a zdatní, aby to zvládli,“ věří Pavel Jirousek.