SK Slavia Praha – Chrudim 6:0 (4:0)

Do úvodního mistrovského utkání Chrudimští vstupovali bez několika zraněných hráčů. Obránce Linhart si navíc musel odpykat trest za vyloučení z barážového utkání z minulé sezony, a to zanechalo mnohem větší následky, než si hosté před utkáním připouštěli.

Podle slov trenéra Milana Svobody byla Slavia po celé utkání jasně lepší a soupeře téměř k ničemu nepustila. „Když k tomu připočteme až tragické individuální chyby při jednoduchých činnostech, nemohlo to skončit jinak než debaklem," říká trenér. Jediný hráčem, který podle něj snese mírnější hodnocení, je hráč Gregovský, který ještě několika jistým brankám zabránil.

Chrudim: Gregovský – Matyáš (80. Zjevík), Zikmunda (70. Friček), Hájek, Škeřík – Vinš (46. Rožek), Kopecký – Pekař, L. Švec, Klika (46. Sejkora) – Pilař (65. Hellinger).

FK Jablonec – Chrudim 7:1 (2:0)


Branka Chrudimi: Klika.

Do Jablonce MFKáči jeli s úmyslem alespoň trochu odčinit debakl z úvodního kola. Bohužel pro ně, hned v první minutě po hrubé chybě obrany ve spolupráci s brankářem inkasovali do prázdné branky. V 8. minutě se sice dostali do šance, ale Hellinger měl špatný výběr místa a Sejkorovu následnou střelu připravený brankář vyrazil na roh. O pět minut později se ve výskoku srazili hlavami domácí obránce a chrudimský Lukáš Švec. Ten zákrok odnesl otřesem mozku, navíc mu dvakrát zapadl jazyk a jen díky duchapřítomnosti přítomného lékaře a asistentů jabloneckých i chrudimských týmů nedošlo k nejhoršímu.

Následné minuty se pak odehrávaly celkem volně a asi i v pozadí předchozích událostí. Pro hosty nebyl výsledek utkání nejdůležitější. Bohužel v závěru poločasu chrudimský tým nepodržel brankář, když inkasoval druhou branku střelou z brankové čáry na přední tyč.

Druhý poločas se, i přes poločasové pokyny trenéra, opět zvrhl v plejádu hrubých individuálních chyb a domácí si tentokrát i příjemně zastříleli. V závěru pak alespoň Klika po přihrávce od Kopeckého kosmeticky upravil skóre.

Milan Svoboda, trenér Chrudimi: „Předně musím poděkovat přítomnému lékaři, asistentovi z domácího týmu a svému asistentovi Karlu Svobodovi, kteří společnými silami zachránili Lukášovi život, a to opakovaně, protože mu museli vytahovat jazyk hned dvakrát. Samotné utkání jsme pak vůbec nezvládli a neskutečnými hrubými chybami zjednodušili domácím cestu ke třem bodům.

Trochu nás uspokojili svými výkony Sejkora, Kopecký a Friček, ale to je bohužel na tuto soutěž hodně málo. Starší hráči jakoby byli uspokojeni úspěchem z loňské sezony a mladší ještě svojí výkonností nedorostli. Jestli si to kluci brzy nesrovnají v hlavě, co je potřeba na hřišti a v tréninkových jednotkách dělat, a že musí na sobě neustále pracovat, mohla by sezona pro ně skončit hodně neslavně.

Chrudim: Vymazal – Matyáš, Linhart, Vinš (46. Zikmunda), Škeřík – Hájek, Kopecký – Friček, L. Švec (20. Pilař, 75. Vašulín), Sejkora (65. Klika) – Hellinger (46. Pekař).