Po domácí výhře nad Admirou Praha 3:0 totiž následovaly porážky ve Štěchovicích 0:3 a v Jirnech 0:2. Je tedy nasnadě, že v chrudimském táboře panuje především odhodlání napravit tuto nepříjemnou sérii.

Zítra od 10.15 hodin se u chrudimského Vodojemu představí celek SK Zápy (9. místo, 10 bodů), který ale určitě nebude chtít v tomto směru „emefkáčům" vyhovět. Napovídá tomu i jeho bilance na hřištích soupeřů. Nejprve sice prohrál v exligovými hráči nabitých Jirnech 1:2, ale následně remizoval na horké půdě v Domažlicích 1:1 a hladce vyhrál v Chomutově 3:0. Bylo by tedy dobré, kdyby v Chrudimi Zápy „přeřadily" svou bilanci do kolonky porážek. Pro úplnost ještě doplňme, že v domácím prostředí porazil Admiru Praha 1:0, zdolal Převýšov 1:0 a podlehl exdruholigové Čáslavi, která se už posunula do čela tabulky, 1:3.

Pohled do minulé sezony potvrzuje, že lepší vzájemnou bilanci mají Zápy. Nejprve v domácím prostředí porazily MFK 2:1 a v chrudimské odvetě se oba soupeři rozešli smírně 1:1. Domácí by ovšem nyní chtěli změnit remízu ve výhru.