„Šlo o těžký zápas hraný na těžkém terénu a proti kvalitnímu soupeři. Převýšov má ve svém kádru spoustu dobrých hráčů, navíc byl na nás posílen z Hradce Králové. Přesto jsme k nim jeli s cílem vyhrát, nebo si alespoň přivést nějaké body. Nakonec se nám podařilo vybojovat jeden, škoda těch penalt".

Přesto… Takřka celý zápas jste vedli a domácí vyrovnali až v závěru. Není to málo?

Vzhledem k průběhu asi ano. Dostat branku takhle ke konci je blbý. Tam se míč musí urvat, ať to stojí, co to stojí. V kabině panuje velké zklamání, výhru jsme měli udržet.

Na onlajnech psali, že vyrovnávací brance předcházely dva vaše výborné zákroky, na třetí už jste neměl šanci…

Před gólem byla u nás ve vápně skrumáž a já jsem tam kryl dvě střely soupeře. Jestli to byly dobré zákroky nevím, kdybych nechytl tohle, tak asi nemám v brance co dělat. Míč jsem po té druhé střele vyrazil, myslím, že dobře do strany, bohužel tam byli dva hráči Převýšova a jeden z nich jej dorazil do sítě. Ani nevím, který z nich to byl.

Čím si vysvětlujete, že doma porážíte silné soupeře a pravidelně bodujete, zatímco na venkovních trávnících se vám nedaří?

Vůbec netuším. To opravdu nedokážu vysvětlit, a stejně je na tom asi celý mančaft. Dnešní zápas si musíme zítra na tréninku nějakým způsobem zhodnotit a každý si k tomu říct svoje. Nejde ani tak o dnešek, to už nevrátíme, ale jde o to, aby se nám to už nestávalo.

Vy jste měl vlastně v letošní sezoně mezi tyčemi premiéru. Doposud chytal kolega Mrázek, jenž ale dostal v Písku červenou kartu. Byl jste nervózní?

Ne, vůbec. Takováto je moje úloha v týmu. Mráza je jasná jednička a pokud nastane zranění, nebo se stane něco podobného jako teď s tou červenou kartou, tak moje role je jej zastoupit. Doufám, že to dnes bylo plnohodnotně.

Jak dlouho vůbec bude mít Mrázek stopku?

O tom by se mělo rozhodnout dnes večer (ve středu pozn. autora). Ale myslím, že dostane jen jeden zápas, na víc snad ten faul v Písku nebyl.

Tím pádem by už mohl v sobotu, kdy v tradičním čase 10:15 hodin hostíte doma Slavoj Vyšehrad, chytat. Takže vy zase půjdete na lavičku?

Jak jsem říkal výše, taková je moje role v týmu. Ale o tom, kdo bude chytat, vždy rozhoduje před zápasem trenér Jirousek, takže on určí, jak to bude.

Vyšehrad je doposud se ziskem tří bodů předposlední. S čím do utkání půjdete?

Po dnešní ztrátě nám nezbývá než doma bodovat naplno. Musíme se zase vrátit k naší hře a zkrátka soupeře porazit. Uvidíme, jakou taktiku nám naordinuje trenér, ale já pevně věřím, že bude vítězná!

RADEK PECINA