S PODZIMEM NAPROSTÁ SPOKOJENOST

S podzimní částí soutěže panuje pod Železnými horami naprostá spokojenost. Jako nováček tým ŽSK vybojoval druhou příčku se ziskem třiceti bodů (v tabulce pravdy dvanáct plusových) při impozantním skóre 32:4!

Na kontě má kolektiv trenéra Miroslava Teplého tři nerozhodné výsledky a jedinou porážku, a to vše na hřištích soupeřů. Doma vyšel tento celek s čistým štítem a jedinou obdrženou brankou.

„Hráčům zůstala chuť i pracovitost ze sezony minulé a i proto se nacházíme tam, kde jsme. Rovněž tréninková morálka byla vysoká, čímž se všechny jmenované aspekty promítají do utkání a následně i celkového umístění,“ říká „lodivod“ Teplý a hned navazuje:

„Měl jsem určité představy a věřil, že můžeme atakovat čelo tabulky. Na druhou stranu jsme trochu ztratili výhodu nováčka, protože se o nás už ví a soupeři budou ostražitější. Nic na tom nemění fakt, že všechny týmy ze špičky máme na jaře doma.“

PŘEHLED MISTROVSKÝCH UTKÁNÍ

Nováček začal vítězstvím v Litomyšli 2:0 (Šebek 2). Pod Lichnicí zavítal poprvé Semanín a odjel s nepořízenou 2:0 (Šebek 2, Kutílek). Na řadě bylo první okresní derby v Načešicích, jež skončilo smírně 1:1 (D. Jirásek – Smutný).

Po ztrátě dvou bodů si ŽSK smls na Slatiňanech 4:0 (Tyle, V. Rychnovský, J. a O. Vančurové) a v pátém kole přišla první a zatím poslední porážka v Chrudimi Za Vodojemem 1:0. Hned příště se doma zadařilo, s prázdnou odejelo Staré Hradiště 2:0 (Škopek, Tyle). V sousedském derby to odnesly tápající Prachovice v poměru 0:6 (Tyle 2, Lebduška, Lipenský, Šebek, Škopek).

Zato příště doma to byl urputný boj proti Valům 2:1 (Škopek, Tyle). V devátém kole se jelo do „Heřmaňáku“, kde v derby nepadl gól, a tak 0:0. Následovalo vítězství s Morašicemi 3:0 (Lebduška, Šebek, Vančura) a přišlo poslední utkání, ve kterém se střelci Třemošnice neprosadili – v Dolním Újezdě 0:0. Závěrečné dva zápasy přinesly šest bodů, když v Moravanech 6:1 řádil Šebek 4 góly, po jednom přidali Smutný a Lebduška.

Domácí derniéra s choceňskou rezervou přinesla očekávané vítzství 3:0 (Smutný, Tyle, Culek). „Pokud se vrátím k zápasům, tak si myslím, že jsme nemuseli ztratit body v Načešicích a na SK Chrudim. V obou utkáních jsme si vytvořili dostatek šancí a mohli rozhodnout už do přestávky. A právě tady se projevil rozdíl v I. A a I. B třídě, kdy je nutné proměnit hned první příležitosti – oba soupeři nás vyučili ze zkušenosti.

Naopak k povedeným utkáním patří domácí výhra 4:0 proti Slatiňanům, kdy jsme tomuto soupeři odčinili jedinou, i když krutou porážku z minulého ročníku. Nejpřísnější měřítko snesl duel v Moravanech, kde jsme tehdy druhý tým tabulky doslova „sestřelili“ 6:1,“ vrací se k podzimním výsledkům svého týmu Mirek Teplý.

TĚŠÍ SE JIŽ NA ZIMNÍ PŘÍPRAVU

Trenér Teplý čím dál více čelí dotazům ohledně případného postupu mezi krajskou elitu. Je si vědom toho, že vyhodnocovat tuto situace je dnes ještě předčasné. Mužstvo je přece nováčkem I. A třídy, což v některých utkáních bylo vidět. Spoléhá na kvalitní zimní přípravu, ve které bude obhajovat loňské prvenství v zimním turnaji AFK Chrudim na umělé trávě.

Přesto sám za sebe, za realizační tým i vedení klubu řekl, že postup by jednoznačně bral. Bude to však ještě dlouhá cesta a uvidí se, co napoví první jarní kola.

„K základům úspěchu patřil i dosti široký a kvalitní kádr se dvěma vyrovnanými brankáři, který se od minulé sezóny příliš nelišil a myslím, že se příliš lišit nebude ani na jaře. Víme, kde nás tlačí bota, ale věřím, že jsme schopni na tomto zapracovat i se stávajícím kádrem. Ten se sejde k zimní přípravě 15. ledna, aby hned další den vstoupil do turnaje utkáním proti AFK Chrudim. Dalšími soupeři budou týmy KP a I. A třídy (Živanice, Heřmanův Městec, Libčany, Slatiňany, Stolany a SK Chrudim),“ přemítá občan Slatiňan a trenér Třemošnice Teplý.

STATISTIKA A PODĚKOVÁNÍ

Co se týče statistiky. Deset branek vstřelil Jiří Šebek, šest Michal Tyle. Nikdo z mužstva ŽSK neobdržel červenou kartu. Šest žlutých karet uviděl Škopek, pět Lebduška, čtyři Šebek. Průměrná návštěva na domácích střetnutích byla 160 diváků.

„Závěrem bych tak jak je zvykem a pro mě milou povinností rád poděkoval všem zainteresovaným na chodu mužstva. Samozřejmě hráčům, městu Třemošnice, realizačnímu týmu ve složení Tomáš Jambor, Josef Loukota a Roman Zdražil, věrným fandům a samozřejmě svojí rodině, bez které by to snad ani nešlo,“ doplňuje náš rozhovor Miroslav Teplý.

JAROMÍR DOLEŽAL