Postupem do Krajského přeboru jste nasadili vysokou laťku, co říkáte?

Plně souhlasím. Sám nevím, co můžeme v soutěži očekávat, neboť dle pohledu na jednotlivá mužstva v nich nevidím žádného slabého soupeře. Bude to hodně těžké. Proto podle toho musíme trénovat a na vyšší soutěž se dobře připravit.

O víkendu jste absolvovali zápas proti ligovému výběru (4:9). Není devět inkasovaných gólů jakousi „fackou" na vaše předešlé úspěšné výsledky?

Je možné, že ta facka nám pomůže, že si kluci uvědomí, že až tak dobří nejsou. V jarní části I.A třídy jsme ztratili pouhé dva body, a to ještě porážkami na penalty. Proto je jen dobře, když si všichni rychle uvědomí, že proti nim nastoupí i lepší hráči. V přípravě nás dále čeká Havlíčkův Brod (hráno ve středu po uzávěrce této stránky pozn. autora), chrudimský dorost U19, poté první kolo Poháru v Načešicích a pak záleží na jeho výsledku a případném postupu. Každopádně generálkou bude ve středu 12. srpna domácí utkání s Dobříkovem.

Jak hodně se změnil kádr nováčka Krajského přeboru?

Zůstává téměř beze změn. Jednáme ještě s MFK Chrudim o některých hráčích a rozhodně chceme prodloužit hostování těch, kteří za nás již v jarní části startovali. Do branky pak máme Milana Žďánského, bratra gólmana futsalového Era-Packu.

Je zřejmé, že kádr by měl být kvalitní, avšak nelze nic a nikoho podcenit. Makat se musí v každém utkání od úvodní do poslední minuty…

Jistě, protože jakmile něco podceníme, bude to špatné. Soutěž je o „level" výše, takže ty chyby, které jsme udělali v I.A třídě a zůstaly nepotrestány, už v přeboru soupeři trestat budou a výsledky se pak těžko otáčí.

Abychom hned v úvodu nebyli překvapeni kvalitou soupeřů, trénujeme třikrát týdně s účasti zatím velmi dobrou. V kádru však máme některé vysokoškoláky, kteří užívají prázdniny a chodí teď pravidelně. Horší to s nimi asi bude ve školním roce.

Zleva nahoře: Martin Pokorný, Jiří Mikan, David Mihulka, Michal Kudrnka, Marek Chvojka, Pavel Hanuš, Václav Kovařík, Milan Žďánský, Petr Myška.Dole: Jan Koblasa,Martin Opavský,Jiří Kopecký,Vladislav Trňák, Břetislav Jeřábek,Tomáš Koudelka a Matěj Slováček

Co jste si jako nováček vytkli za cíl?

Pokusit se hrát ve středu tabulky když to bude výše, jenom dobře. Hlavně se vyhnout bojům o záchranu. Myslím, že náš kádr má na to, abychom stanovený cíl dokázali realizovat. Na vaši otázku myslet na další postup musím odpovědět jednoznačně ne. Divize už by byla nad naše síly.

Vy ještě navíc trénujete mládež na MFK.

Teď jsme s klukama (U14), kteří jsou první rok staršími žáky, začali přípravu. Soustředíme se na to, aby se zlepšili s balonem a aby si vžili přechod z malého na velké hřiště. Čeká nás soustředění v Horním Bradle (22. 26. července). Vylosování České ligy již známe, takže vím, že premiéru absolvujeme 15. srpna v Jablonci. Budou to pěkné zájezdy, utkáme se s kvalitními soupeři, což je pro ty kluky jenom dobře.

Jak stihnete cestovat s mužstvem Slatiňan a s žáky MFK?

Těžko, ale musí se to nějak zvládnout. Při nejhorší variantě použiji auto a pojedu rychle zpět, abych během dne stihl být u obou družstev.

Petrovi jsem v závěru popřál, aby všechno zvládl a samozřejmě co nejvíce radostných výsledků v mistrovské sezoně.

JAROMÍR DOLEŽAL