S podzimní část premiérové sezony mohou být zdejší fotbalisté víc než spokojeni. V tabulce jim patří šestá příčka v klidném středu tabulky, což je mezi čtyřmi týmy z Chrudimska nejlepší umístění. O vydařeném podzimu jsme si povídali s trenérem MIROSLAVEM TEPLÝM.

Očekával jste jako trenér nováčka krajského přeboru, že budete po podzimu nejlepším celkem z Chrudimska?
Očekával jsem a nebo spíše věřil, že je v možnostech mužstva hrát někde ve středu tabulky a to byl náš cíl. Nováček sice platí určitou daň, což se stalo i nám, ale na druhou stranu je tam jistý elán a neokoukanost soupeřů, čehož se dá využít. Nepřemýšlel jsem nad tím, že bychom hráli nějaké „Mistrovství Chrudimska“, ale když už se na to ptáte, tak si to uvědomuji a je to docela příjemné.

Jste spokojen s výkony svých svěřenců ?
Ano, jsem. Rezervy jsme sice měli a dodnes mrzí domácí remízy s Hlinskem a Stolany, kdy jsme vedli a z ojedinělé šance soupeře si nechali srovnat. Nebo jsme nebyli schopni dát branku Chocni, i když jsme měli spoustu šancí, ale to beru jako tu už zmiňovanou nováčkovskou daň. Také jsem si přál porazit někoho z absolutní špičky a nebyli jsme mnohdy daleko od bodového zisku, ale z týmů první pětky jsme zdolali pouze Holice.
Nerad bych hodnotil jednotlivce. Máme styl založený na týmovém výkonu, ofenzívě a tlaku na míč, z čehož naše hroty těžili . Svědčí o tom vedení Jirky Šebka v tabulce střelců a přední umístění Petra Hanouska. Na můj vkus jsme někdy velmi lacino inkasovali a většinou nás to stálo body, ale kvalita ofenzívních hráčů soupeře je přece jen někde jinde než v nižších soutěžích, a tak je otázkou, jak moc v těchto případech zklamala naše defenzíva.

Můžete uvést něco z hráčských statistik?
Všechna utkání odehráli Lebduška a Hluchník s plným počtem minut. Obdrželi jsme 12 žlutých a 2 červené karty, které paradoxně „získal“ jeden hráč a sice Odra Škopek. Na jeho obranu musím říci, že ne úplně oprávněně, ale s tím se nedá nic dělat. Více samozřejmě mrzí zranění, která nás sužovala častěji nežli v sezónách minulých a dají se zřejmě přičíst i větší zápasové zátěži. Jen pro příklad uvedu dvě, kdy přišla na řadu sádra a to v případě Ondry Culka (kotník) a Ondry Vančury (zápěstí).
Pro fanoušky byl atraktivní příchod trenéra Jarolíma coby hráče do Vašeho týmu. S jeho odchodem na trenérskou štaci do Slovanu Bratislava zřejmě padá jeho další hráčské působení v Třemošnici a vaše dohodnutá stáž ve Slávii, nebo je to jinak?
Uvidíme jak to bude s Karlem na jaře, ale je fakt, že Bratislava je dál než Praha, ale věřím, že nás minimálně, jak sám s oblibou říkal na podzim, alespoň morálně podpoří. Každopádně mu přeji co možná největší úspěchy ve Slovanu a určitě nejen já.
Co se týče stáže ve Slávii, tak si myslím, že tam momentálně mají úplně jiné starosti a není asi úplně vhodná doba. Každopádně v Bratislavě je taky hezky.

Počítáte s nějakými změnami v hráčském kádru?
Víceméně nepočítám, ale změny k fotbalu patří. Rozhodně si přeji, aby se nejednalo o nic razantního, protože není příliš nutné zasahovat do tříleté práce. Navíc tady není filozofie nákupů a příležitost dostávají hráči, kteří s tímto týmem něco dokázali a sami si krajský přebor vykopali. Možná se vrátí někdo z hostování a naopak jiní hráči odejdou, ale nechci zatím předbíhat. Sedneme si zítra s vedením i nad zimní přípravou a budeme se bavit samozřejmě o nějaké vizi pro jaro.

Jaká bude zimní příprava týmu a zúčastníte se opět turnaje na „umělce“ AFK?
Zatím se udržujeme v jakési pohybové relaxaci a v tomto budeme pokračovat asi až do 18. prosince. Příprava jako taková začne 7. ledna a už ji mám naplánovanou až do prvního mistrovského utkání i se zmiňovaným turnajem na AFK. Bereme ho už víceméně tradičně, protože je tam kvalita soupeřů, ale i podmínky.
Překvapilo Vás něco v podzimní sezoně z hlediska výkonnosti účastníků krajského přeboru?
V předsezónních prognózách jsem tipoval jako favority Živanice, FK Pardubice B, Svitavy a Hlinsko. První tři toto potvrzují a Hlinsko zatím klopýtá a to je pro mě to překvapení. Myslím si ale, že se zvedne, protože potenciál a zkušenosti na to má.

S jakým cílem jdete do zimní přípravy a jarní sezóny?

V zimní přípravě se chceme co nejlépe připravit a víme na čem chceme pracovat. Nebude to o hledání optimální sestavy, ale tak jako tradičně spíše o flexibilitě hráčů, aby mohli kdykoliv naskočit v utkáních krajského přeboru, a i proto tu jen pro některé upozorňuji, že výsledek vůbec nehraje roli.
Na jaře bychom byli určitě na výsost spokojeni, kdybychom stávající postavení udrželi, ale předsezónní cíl byla adaptace a zabydlení se v soutěži a z toho budeme vycházet. Také jsme v semifinále poháru PKFS a do finále bychom se rádi podívali. Přeji si a myslím, že nejen sám za sebe, aby se rozhodovalo o postavení v tabulce pouze fotbalovými výkony bez jakýchkoliv vlivů a všichni aktéři měli radost z fotbalu.
Závěrem bych chtěl tradičně popřát vše nejlepší do Nového roku všem hráčům, fanouškům, funkcionářům a mým nejbližším spolupracovníků Pepovi Loukotovi, Romanu Zdražilovi, Tomáši Jamborovi, Stanislavu Pecovi a v neposlední řadě mojí rodině za trpělivost a podporu.
Především hráčům a všem jmenovaným za podzimní část děkuji.