Dlouhá cesta se vyplatila. Starší dorost MFK Chrudim se vypravil k utkání 23. kola České fotbalové ligy dorostu U19 až na sever Čech odkud si po náročném utkání odvezl zaslouženou tříbodovou výhru.

Ústí n. L. – Chrudim 0:2

Branky: 15. Kalas, 50. Vašulín.

Milan Svoboda, trenér MFK Chrudim U19: „Další utkání v pořadí již 26.kola, v němž jsme byli papírovým favoritem, jsme absolvovali v dalekém Ústí nad Labem. Našemu výkonu určitě nepomohla cesta, která začala pro některé hráče hodně před šestou hodinou.
J

iž od začátku jsme působili ospale, byli jsme všude o krok později. Domácí se celkem lehce dostávali k naší šestnáctce, tam však jejich akce končily. Před vlastní brankou jsme hráli velmi odpovědně a organizovaně, což byl základ k pozdějšímu vítězství. V útočné fázi se nám tolik nedařilo jako v minulých zápasech, hráli jsme nepřesně, ztráceli jsme hodně míčů, ale i přesto jsme dokázali být nebezpečnější než domácí.

V 15. minutě zahrával Kalas volný přímý kop a chytrou střelou otevřel skóre – 0:1. Zbytek poločasu měl stejný průběh, domácí byli aktivnější, my jsme jim narušovali hru rychlým protiútokem a několika náznaky šancí, které jsme ale úspěšně nezužitkovali.

Druhý poločas začal obrovskou chybou domácího brankáře, po které Vašulín do prázdné branky zvyšuje na 0:2. Tato branka nás uklidnila a následujících dvacet minut jsme měli více ze hry. Třetí pojišťovací branku mohl přidat opět Vašulín, ale jeho hlavička těsně minula tyčku.

V závěru se ještě domácí tým snažil vyvinout tlak, ale do žádné šance jsme ho nepustili a tak i toto ne zrovna jednoduché utkání jsme dovedli do vítězného konce a udrželi se v popředí tabulky."

Sestava MFK Chrudim U19: Zíma – D. Kopecký, Sršeň, Holeček, Linhart (60. Škeřík) – T. Kopecký, Hájek (65.Vinš) – Kulhavý (46. Švec), Vašulín, Stránský – Kalas (50. Pekař)

Další výsledky 23. kola

Slavia Praha B – Vyšehrad 0:0 (0:0), Viktoria Žižkov – Meteor Praha 4:0 (2:0), Doubravka – Dukla Praha 0:4 (0:2), Motorlet Praha – Sokolov 2:2 (2:1), Kladno – Olympia Hradec Králové 3:1 (0:0), Varnsdorf – Kolín 0:2 (0:2), Písek – Admira Praha 4:0 (2:0), Náchod – Most 4:2 (2:1), Táborsko – Benešov 0:3 (0:3).

V dalším kole se chrudimští dorostenci představí na domácí půdě, když v sobotu od 10:00 hodin přivítají na hřišti s umělým povrchem Motorlet Praha.