„Zůstávám v Chrudimi i v Pardubicích. Nějaké náznaky futsalových nabídek proběhly, ale když to řeknu na rovinu, až zase tak lákavé to nebylo, a navíc mám smlouvu ještě na jeden rok v Chrudimi. Zatím to padlo,“ vysvětloval jeden z nejlepších českých futsalistů a držitel bronzu z posledního Eura.

Přitom se mluvilo o docela vážném zájmu zahraničních klubů. Ani trochu vás nakonec nemrzí, že to nevyšlo?
Na jedu stranu trochu ano, ale na druhou jsem rád, že tady zůstávám. V Pardubicích jsem moc spokojený, povedl se nám postup do ČFL a láká mě si vyšší soutěž vyzkoušet. Do třetice bych si chtěl zahrát i Ligu mistrů s Chrudimí a postoupit do Final four, takže ani nemám proč být zklamaný.
Pardubice byly jasnou fotbalovou volbou, o jiném týmu jste přes léto ani nepřemýšlel?
Futsal a fotbal současně už nějaký čas provozuji a v Pardubicích jsem byl navýsost spokojený. Trenér Svědík i celé Pardubice mi vyšly ve všem vstříc, takže jsem byl už po jarní sezoně domluvený, že buď odejdu hrát futsal do zahraničí, nebo zůstanu v Pardubicích. Jinou fotbalovou nabídku bych ani neřešil.
Vedení Pardubic také dlouho dopředu deklarovalo, že je pro něj prioritou vás udržet. Berete takový zájem jako ocenění dobré práce?
Velmi mě to potěšilo. Když jsem přicházel do Pardubic, moc jsem nevěděl, co mě čeká. Přicházel jsem jako posila a ne vždy se nákup nového hráče podaří.
Vy jste ale zapadl rychle, nebo aspoň na hřišti to tak vypadalo…
Docela jo. Snad jsem byl i mančaftu prospěšný.
Myslíte, že třetí liga bude o hodně náročnější než divize?
Skok to určitě bude. A nejenom tím, že tam jsou kvalitní mančafty, ale jsou tam i rezervy ligových týmů, které určitě budou hojně využívat hráče z prvního mužstva. Čeká nás kvalitnější soutěž. Uvidíme, jak se nám podaří na ni připravit. Teprve teď se ukáže, jaký máme mančaft.
Kde byste se měli v tabulce pohybovat?
Třetí ligu jsem nehrál, ani jsem ji moc nesledoval, těžko říct. Mám ale z týmu dobrý pocit. Navíc se mluví o tom, že by měla dorazit ještě i nějaká posila. Myslím, že bychom prostředek tabulky hrát mohli, ale uvidí se až v sezoně.
Co se týká futsalu, třetí fotbalová liga pro vás žádnou komplikaci neznamená?
Určitě ne. Jsem v Pardubicích domluvený, že fustal je moje priorita číslo jedna. Někdy se může stát, že se termíny budou krýt a nebudu moci být na obou místech najednou. Jaro ale ukázalo, že fotbal se dá s futsalem celkem v pohodě stíhat. Navíc mi vyšel vstříc i trenér Svědík, nemusel jsem být na každém tréninku, abych toho neměl plné zuby. Strašně mě potěšilo, že nebyl problém hrát fotbal a futsal. Dříve se mi stávalo, že na futsale nechtěli, abych šel na fotbal, a na fotbale, abych šel na futsal. V Pardubicích ale vše klapalo na jedničku, a i proto jsem se rozhodl zde zůstat.
Přípravné zápasy

Sobota 10. července (17.00):
Kunice - FK Pardubice.
Středa 14. července (17.30):
Vysočina Jihlava B - FK Pardubice
(hř. Bedřichov).

Sobota 17. července (11.00):
Mladá Boleslav B - FK Pardubice (hř. Městský stadion Ml. Boleslav).
Středa 21. července (17.30):
AFK Chrudim - FK Pardubice
(hř. Tuněchody).

Sobota 24. července (17.00) – Pohár ČMFS: Holice – Pardubice.

Sobota 31. července (10.15) Pardubice - Ústí nad Orlicí (hř. č. 2)