I. A TŘÍDA

Slatiňany - Heřmanův Městec 3:1

Branky: 20. Mihulka (pen), 71. Kopecký, 80. Koblasa 63. Straka (pen).

Do vedení se dostaly Slatiňany ve 20. minutě, kdy byl v pokutovém území podražen Vladyka a Mihulka z nařízené penalty s notnou dávkou štěstí, když míč napálil do břevna a ten se do sítě odrazil až od zad gólmana Zrůsta, otevřel skóre. Inkasovaná branka však kupodivu „nakopla" hosty a ti chvíli nato vyrovnali, branka ale nebyla pro hraní rukou uznána. H. Městec pak ještě několikrát zahrozil po centrech do vápna.

Po přestávce již zase začali hrát domácí a zejména rána Pokorného po druhé pojišťovací brance volala. V 62. minutě však po ně přišel šok. Gólman Augustin zaváhal při vyběhnutí, situaci musel řešit faulem a z nařízeného pokutového kopu nekompromisně srovnal na 1:1 Straka. Na tento průběh zareagovaly Slatiňany velkým tlakem, který přinesl své ovoce v 71. minutě, kdy Pokorného akci zakončil Kopecký. O deset minut později pak podtrhl konečné skóre Koblasa. V samém závěru ještě nastřelil Koráb pravou tyč.

Sestavy Spartak Slatiňany: Augustin - Slováček, Mihulka (25. Kudrnka), Chvojka, Málek Pokorný, Trňák (55. Koráb), Vladyka, Hanuš (46. Koudelka), Koblasa Kopecký (86. Jeníček). Jiskra Heřmanův Městec: Zrůst st. - Salfický, Čáp, Synek, M. Jablečník Straka, D. Jablečník, Mach, Zrůst ml. M. Svoboda, Dědič (85. V. Svoboda).

Načešice - MFK Chrudim C 0:2

Branky: 5. Meduna, 45. Zrůst.

Důrazem a rychlostí hostující Celtik domácí převyšoval a již v 5. minutě se ujal vedení, když byl ve vápně po přetaženém centru volný Meduna. Další tři čtyři vyložené šance Chrudimští zahodili, při jedné se vyznamenal domácí brankář Lédl. Skóre se tak měnilo až v poslední minutě prvního poločasu, na 0:2 zvýšil Zrůst. Po změně stran se Načešice zlepšily a vytvořily si několik příležitostí, po jedné z nich dokonce nastřelil střídající Levinský tyč. Za předvedený výkon hlavně v první půli si ale MFK výhru zasloužil.

Sestavy Mezilesí Načešice: Lédl - M. Chmelík, R. Chmelík, Petřík, Mládek, A. Jirásek, Dobrovolný, Jošt, F. Jirásek, D. Jirásek, Tomčík (D. Levinský, R. Novák). MFK Chrudim C: Kudláček - M. Tlapák, Zeman, Mervart, Meduna, Žalud, Andrle, Havránek, Zrůst, M. Holub, Holík (Hlavatý, Bareš, P. Tlapák).

St. Hradiště - Hlinsko B 6:1

Rezerva Hlinska odjela k utkání s torzem kádru, navíc se jí v 18. minutě zranil jediný gólman Jindřichovský a do branky musel zraněný hráč Prášek. Za góly rozhodně nemohl. Jediný úspěch Hlinska zaznamenal po hodině hry Slavík, který v té době snižoval na 1:5.

Sestava FC Hlinsko B: Jindřichovský (18. Prášek) Vamberský, Veselský, Volf, Picek Gregor (74. P. Novák), Krbálek, Zavřel, Hrubý Slavík, Jeníček (81. Eis).

Luže - Srch 2:0

Branky: 19. Kopecký, 89. O. Merkl (pen).

Domácí fotbalisté se na jaře potkali s výtečnou formou. V neděli o ní přesvědčili na svém hřišti Titanic Srch.

Domácí začali utkání aktivně a v 19. minutě se zaslouženě ujali vedení, když se hezkou střelou prosadil Kopecký. Hosté ale nepůsobili vůbec odevzdaným dojmem, a tak byl k vidění zajímavý a bojovný fotbal, ve kterém však střelci nemohli překonat výborné gólmany Schmeisera resp. Mičjana. Střetnutí se tak definitivně „rozseklo" až v 89. minutě, kdy Ondřej Merkl proměnil pokutový kop. Ziskem tří bodů poskočili fotbalisté Luže ve vyrovnaném středu tabulky již na šesté místo 1.A třídy.

Sestava TJ Luže: Schmeiser Roubínek, Karal (62. Rogovik), Mužíček, Terer, O. Merkl, Mašek, Kopecký (26. J. Kapitola), Stoklasa, Lebeda, L. Merkl (88. Harenčák). (rp)

Další výsledky

Kunčina - Česká Třebová B 2:3 (3:3). Branky: Eliáš 2 Král 2, vlastní. Svitavy B - Vysoké Mýto B 2:1 (1:0). Branky: Válek 2 (obě z pen.) Svoboda. Pomezí - Přelouč 3:0 (2:0). Branky: Nespěšný 2, Krajíček.

Nasavrky - Starý Máteřov 3:2

Branky: 17. a 43. O. Čechlovský, 77. M. Dostálek 11. a 54. Fenik.

V tvrdém a spíše bojovném nežli pohledném utkání šli hosté do vedení v 11. minutě po chybě nasavrcké obrany, kdy míč propadl po dlouhém autovém vhazování až do malého vápna, kde ho nekompromisně uklidil do sítě Fenik. Domácí vyrovnali za šest minut. Trestný kop T. Michka směřující mimo branku gólman Doležal neudržel a prakticky ho srazil k nohám O. Čechlovského, který nezaváhal. Těsně před koncem poločasu pak šel stejný hráč důrazně za dlouhým míčem, obránce jej nastřelil do těla a on se ocitl sám před Doležalem 2:1. V 54. minutě přešel Máteřov po špatné rozehrávce domácích do rychlého brejku, který zakončil nekrytý Fenik. O zisku všech tří bodů pro Nasavrky rozhodl v 77. minutě po trestném kopu T. Michka hlavou M. Dostálek. V samém závěru se nechal zbytečně vyloučit Suchánek, který po faulu ještě šlápl na domácího hráče. Utkání sledovalo cca 200 diváků.

Sestava FK Nasavrky: P. Novák M. Dostálek, T. Michek, Soudek, L. Novák, F. Dostál, O. Čechlovský, R. Michek, M. Čechlovský, J. Dostál, Vojíř (Plíšek, Pešek, Krejčí, Boháč).

Chroustovice - Rohovládova Bělá 1:2

Branky: 13. Uhlíř 16. Braun, 49. Deutsch.

Zápas začal ve svižném tempu a hosté byli častěji na domácí polovině. Jenže Chroustovicím se ve 13. minutě podařila akce, po níž otevřel skóre utkání Uhlíř. Z vedení se však domácí radovali pouhé tři minuty, kdy Braun srovnal. Další, a jak se později ukázalo i rozhodující, branka padla krátce po změně stran, a přinesla hodně vzruchu. Míč po střele Deutsche viděl za brankovou čarou pouze asistent rozhodčího, ač nebyl v dobrém postavení… Ve zbytku utkání se již žádnému mužstvu nepodařilo proměnit vytvořené příležitosti, a tak si tři body odvezla Rohovládova Bělá.

Sestava SK Chroustovice: Tuček Havlíček, Horčička (46. Besperát), Dvořák, Mazánek, Komárek, Derka, Mikan, Koreček, Uhlíř (80. Zeman), Dostál.

Prosetín - Proseč 1:1, na penalty 3:1

Branky: 81. Vodvárka (pen) 71. M. Marek.

V neděli se z našeho pohledu hrálo v 1.B třídě pouze jedno utkání, zato ale nesmírně atraktivní „kamenické" derby. Není divu, že si na něj našlo do ochozů cestu na 300 diváků, kteří viděli zajímavý zápas zakončený penaltovým rozstřelem. Od počátku probíhala hra v bojovném duchu, když oba soupeři měli své světlé okamžiky. V 50. minutě spálil velkou šanci kanonýr Proseče Jaroslav Marek, totéž se na druhé straně v uvozovkách podařilo v 61. minutě Vodvárkovi, který trefil hlavou tyč. O pět minut později začal galakoncert domácího brankáře Hlouše, který chytil penaltu Jar. Markovi. V 71. minutě ale přece jen inkasoval gól z kopačky Martina Marka. O deset minut později však vyrovnal na zřejmě zasloužených 1:1 z penalty Vodvárka. O zisku bodu navíc tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, v němž opět exceloval Radek Hlouš, který zneškodnil tři ze čtyř pokusů Proseče. Třem stovkám diváků se krásné fotbalové derby, kterému nechybělo nic z toho, co má fotbal nabízet, muselo líbit.

Sestavy Sokol Prosetín: Hlouš Čáp, Haman, Šikl, Kovář Kulháň, Vodvárka, F. Šafránek, Novotný J. Ročňák, A. Šafránek (Černý, D. Ročňák, Slavík). FK Proseč: J. Lampárek Z. Marek, Šplíchal, Hromádka, Macháček, Menc, M. Marek, Loskot, Jar. Marek, Dvořák, Jeřábek (D. Lampárek, Pulda, Vopařil).

Libišany - Sezemice 3:0 (1:0). Branky: Kaufman 2 (1 z pen.), Hron. Mnětice - Sruby 2:4 (0:3). Branky: Hodás, Lamberský Chadima 2, Dušek, Novotný. Zámrsk - Rosice n. L. 4:3 (1:1). Branky: Bálek, Podmajerský z pen., Houžvička, Peterka F. Patoš 2, Rogovik. Řečany n. L. - Dobříkov 0:0, pen. 5:4.

1. Libišany 19 16 1 0 2 73:22 50

2. Zámrsk 19 13 2 1 3 45:23 44

3. Řečany nad Labem 19 9 5 0 5 46:31 37

4. Rohovládova Bělá 19 9 2 3 5 43:26 34

5. Nasavrky 19 9 1 4 5 37:29 33

6. Proseč 19 9 2 1 7 51:37 32

7. Starý Máteřov 19 7 1 4 7 52:39 27

8. Prosetín 19 6 4 1 8 36:34 27